Zatrzymano ojczyma 3,5 letniego dziecka, które trafiło w ciężkim stanie do grudziądzkiego szpitala. Chłopiec jest nieprzytomny, jego życie jest zagrożone

0
893

Do grudziądzkiego szpitala trafił 3,5 letni chłopiec. Dziecko walczy o życie, jest w stanie krytycznym. Według ojca „upadło” według lekarzy obrażenia dziecka powstać mogły w „wyniku działania osób trzecich”.

Do zdarzenia miało dojść wczoraj około godziny 13. Według ojca 3,5 letni chłopiec miał „spaść”, według medyków w zdarzeniu mogły brać udział „osoby trzecie”.

Kiedy na miejsce przyjechało wezwane przez konkubenta matki pogotowie, sytuacja stałą się bardzo nerwowa:- „Lekarka wybiegła z dzieckiem na rękach do Karetki” – informuje nas świadek zdarzenia.

Chłopiec był nieprzytomny, został przewieziony na oddział anestezjologii grudziądzkiego szpitala. Na miejscu pojawili się również „kryminalni”, którzy zatrzymali 30-letniego ojczyma chłopca.

Sprawą zajęła się również grudziądzka prokuratura. Aktualnie trwa sprawdzanie wersji zdarzeń. Zbierany jest materiał dowodowy, klasyfikacja ewentualna czynu zależy również od dalszego stanu chłopca,stan dziecka aktualnie jest krytyczny.

Dziecko oddycha z pomocą respiratora, natomiast czynności serca są wspomagane farmakologicznie. Stan dziecka jest ciężki, a życie chłopca jest zagrożone.

Julia Maciejewska / ŚLEDCZY24