Zaginiona Małgorzata Wnuczek

0
3963

Małgorzata Wnuczek

Aktualny wiek: lat 38
Data zaginięcia: 2006/05/30
Wiek w dniu zaginięcia: lat 26
Wzrost:170 cm
Kolor oczu: zielone
Ostatnie miejsce pobytu: Leicester
Kraj: Wielka Brytania

Ustalenia: Wyjechała do Anglii aby – jak mówiła – ratować swoje małżeństwo i być u boku męża, który już wcześniej wyjechał w poszukiwaniu pracy. W tym czasie małżeństwo państwa Wnuczków przechodziło mały kryzys – jak w wielu rodzinach dochodziło do sprzeczek między młodą jeszcze wtedy parą. Po jednej z kłótni Małgosia w przypływie gniewu wyszła z domu, w którym mieszkali i nie wróciła.
Policjanci z Leicestershire sprawdzili kartę pracy Gosi w zakładzie, gdzie ostatnio pracowała. Okazało się, że następnego dnia, po kłótni z mężem dziewczyna była w pracy.
Od tego czasu losy Gosi nie są znane nie kontaktowała się również ze swoją rodziną w Polsce.W trakcie śledztwa detektywi przebadali ponad 300 niezidentyfikowanych zwłok kobiet, przesłuchali ponad 150 osób, z którymi Wnuczek miała styczność – m.in. jej kolegów z pracy i byłych znajomych. Szczegółowo przeszukano również 26 mieszkań, w których Polka mieszkała lub bywała. Wyznaczono nawet 10 tys. funtów nagrody dla osoby, która pomoże wyjaśnić sprawę zaginięcia Wnuczek.Wiele wskazuje na to, że Małgorzata żyje, ale z jakiś przyczyn nie nawiązała kontaktu z rodziną. Możliwe, że straciła pamięć lub uciekła dobrowolnie, a teraz boi się zadzwonić do rodziców.

Niedawno na policję w Leicestershire, zadzwonił człowiek, który posiada informacje na temat aktualnego miejsca pobytu Polki – Dzwoniący – mężczyzna, który nie podał swojego nazwiska, dysponuje pewnymi kluczowymi informacjami na temat tego, gdzie według jego przekonań Małgorzata przebywa – poinformował inspektor David Swift-Rollinson.

PODZIEL SIĘ

Małgorzata Wnuczek zaginęła 10 lat temu. W maju policjanci z Leicester opublikowała na swojej stronie apel, prosząc o pomoc wszystkich posiadających informacje na temat tego co stało się z Polką. Nieoczekiwanie na policję zadzwoniła osoba, która może pomóc w rozwikłaniu zagadki zaginięcia Gosi.
Policja zaapelowała do mężczyzny, by ponownie się z nimi skontaktował – Chcielibyśmy porozmawiać z nim i wypytać o pewne szczegóły – wyjaśnił detektyw, dodając, że nawet z pozoru nieistotna informacja może pomóc w odnalezieniu Małgorzaty.

Na tą chwilę czeka 13-letnia Ola, która po raz ostatni widziała mamę 10 lat temu. Dziewczynka ciągle ma nadzieję, że Gosia wróci do domu i nadrobią stracony czas.

Jeżeli posiadasz informacje, które mogą pomóc w odnalezieniu Małgorzaty Wnuczek zadzwoń pod numer 0116 248 4162. Linia jest obsługiwana przez polskojęzycznych funkcjonariuszy, a policja zapewnia pełną anonimowość. Jeśli jesteś osobą, która dzwoniła na policję 1 lipca, zadzwoń ponownie pod numer 101 i podaj numer sprawy 353.