Zadźgał konkubinę śrubokrętem na oczach 13-miesięcznej córki. Rodzinna tragedia na Śląsku

0
725

Rodzinna tragedia w Zabrzu. Mężczyzna w czasie rodzinnej awantury zadał kobiecie kilka ciosów śrubokrętem w szyję i oczy. Wszystkiego świadkiem była ich 13-miesięczna córka.

Mężczyzna po morderstwie wykonał telefon do swojej matki i poprosił ją, by ta zaopiekowała się jego dzieckiem. Chwilę po tym mężczyzna zatelefonował na policję i przekazał dyżurnemu, że chwilę wcześniej zamordował 33-latkę. Mężczyzna po przyjeździe funkcjonariuszy został aresztowany.

W trakcie sprzeczki mężczyzna kilkakrotnie ugodził konkubinę śrubokrętem w głowę. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła na miejscu — informuje Komenda Policji w Zabrzu.

To nie pierwsza sprzeczka pary. W związku 42-latka od dawna dochodziło do awantur i nie tylko z zamordowaną kobietą, ale również z poprzednią partnerką.

Prawdopodobnym motywem morderstwa był szantaż, którego kobieta dopuszczała się w kierunku mężczyzny. 33-latka miała straszyć partnera, że odejdzie od niego i zabierze mu dziecko, jednocześnie ucinając 42-latkowi całkowicie kontakt z córką.

Przyczyną nagłego wybuchu agresji i zabójstwa mogło być jego doświadczenie z poprzedniego związku. Jego poprzednia partnerka także utrudniała mu dostęp do dziecka. Bał się, że sytuacja się powtórzy — informuje FAKT24.

Mężczyzna po przewiezieniu na komisariat do wszystkiego się przyznał. Do momentu rozprawy mężczyzna pozostanie w areszcie. Za popełniony czyn grozi mu dożywocie.