Zabójstwo Pauliny z Łodzi. Gruzin w końcu trafi do aresztu w Polsce

0
694

Sąd na Ukrainie wydał zgodę na przekazanie Mamuki K. w ręce polskiego Wymiaru Sprawiedliwości. Mężczyzna jest oskarżony o morderstwo mieszkanki Łodzi, do jakiego doszło 20 października 2018 roku. Za zabójstwo 28-letniej Pauliny D. grozi mu dożywocie.


20 października ubiegłego roku doszło do brutalnego zabójstwa, ofiarą była mieszkanka Łodzi, 28-letnia Paulina D. Jej ciało znaleziono w parku, miała ślady pobicia oraz rany kłute szyi.
Podejrzany o zabójstwo był mężczyzna gruzińskiego pochodzenia, Mamuka K. Mężczyzna dzień po tragicznym zabójstwie uciekł na Ukrainę, jednak policja zatrzymała podejrzanego 1 listopada na jednej z ulic Kijowa.

Wniosek o ekstradycję Mamuki K. został podpisany 15 listopada 2018 r. przez wiceministra sprawiedliwości. Mimo długiego oczekiwania na zgodę ukraińskiego sądu Gruzin może trafić do polskiego aresztu już w przyszłym tygodniu.

-26 marca sąd na Ukrainie podjął decyzję o wyrażeniu zgody na wydanie Polsce obywatela Gruzji Mamuki K. Z naszych informacji wynika, że decyzja sądu była tłumaczona na język gruziński. Czekamy na uprawomocnienie się postanowienia. Po uprawomocnieniu się decyzji podejrzany zostanie przetransportowany do Polski – mówi rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania.


Gdy Gruzin zostanie przewieziony na terytorium Polski, będzie przesłuchany, a po usłyszanych mu zarzutach trafi do aresztu. Za zabójstwo grozi mi kara dożywotniego pozbawienia wolności.