Zabijał pedofilów-gwałcicieli. Dożywocie dla samotnego mściciela

0
18255

Sąd w stanie Waszyngton skazał na karę dożywotniego więzienia bez możliwości zwolnienia warunkowego 34-letniego Patricka Druma. Mężczyzna był sądzony za zabójstwo dwóch pedofilów-gwałcicieli.

Traktujemy cię lepiej, niż ty potraktowałeś ich – miał powiedzieć sędzia S. Brooke Taylor podczas wydawania wyroku.

W sierpniu Drum przyznał się do zabójstwa 28-letniego Gary’ego L. Blantona Juniora i 56-letniego Jerry’ego W. Raya. Zdaniem władz była to wendeta przeciwko przestępcom seksualnym. W maju 2002 roku Ray przyznał się do gwałtu na 7-latce i 4-latce. Z kolei Blanton, jeszcze jako nieletni, został skazany w 2001 roku za gwałt na siedemnastolatce. Zabił dwóch, trzeciego nie zdążył 2 czerwca tego roku Drum zastrzelił mieszkającego z nim w jednym domu Blantona. Następnego dnia pojechał zaś i zastrzelił Raya. Drum miał też przyznać się, iż zamierzał zabić trzeciego przestępcę seksualnego zamieszkującego hrabstwo Jefferson.

Sam Drum miał kłopoty z prawem. Odsiedział cztery lata w więzieniu za przestępstwa narkotykowe. W chwili aresztowania był uzbrojony w pistolet kalibru 9mm. W wynajętym przez niego samochodzie znaleziono też kartkę „To trzeba było zrobić”.

Źródło: Fox News, ABC News, tvn24.pl