Wiadomo już, kiedy i gdzie odbędzie się symboliczna msza za Tomasza Mackiewicza

0
13378

Symboliczna msza święta za zdobywcę Nanga Parbat, Tomasza Mackiewicza odbędzie się 14 lutego na warszawskim Żoliborzu w kościele Św. Stanisława Kostki.

Polski himalaista przy zejściu ze szczytu Nanga Parbat wraz z partnerką wspinaczkową Elisabeth Revol doznał choroby wysokościowej i ślepoty śnieżnej. Ponadto „czapkins” doznał licznych odmrożeń stop i dłoni.

Jak wynika z wywiadów przeprowadzonych z Francuzką himalaistką, Tomek został zostawiony na wysokości około 7200 metrów w szczelinie śnieżnej. Elisabeth Revol po zejściu około 1000 metrów została uratowana przez polską akcję ratunkową, która helikopterem wyruszyła spod K2, gdzie polski zespół próbuje jako pierwszy na świecie zdobyć jeszcze niezdobyty zimą wierzchołek K2.

Opublikowano ostatnie zdjęcie z Tomkiem Mackiewiczem. Himalaista znajduje się w szczelinie na 7357 metrach

Przez pogarszającą się pogodę i prognozowaną następnego dnia burzę śnieżną nie udało się dotrzeć do Tomasza Mackiewicza znajdującego się na około 7200 metrów.

Symboliczna msza odbędzie się w środę, 14 lutego o godzinie 15 w kościele Św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu.

Artur Mucha / ŚLEDCZY24