Uśmiercił kota, uderzając nim o ścianę. Oczy wypadły z oczodołów. Mężczyzna może usłyszeć do dwóch lat pozbawienia wolności

0
2359

Policjanci zatrzymali 34-latka, który uśmiercił kota, rzucając nim o ścianę. Mężczyźnie grozi teraz do 2 lat więzienia. Decyzją prokuratora trafił już pod dozór policyjny.

Do zdarzenia doszło w środę (17.11.18) na terenie powiatu włocławskiego. Zaalarmowani policjanci udali się na miejsce i ustalili, że 34-letni mężczyzna zdenerwował się, gdy zobaczył na twarzy syna ślady podrapania.

Ponieważ obwiniał za to trzymanego w domu kota, „wyładował” złość na zwierzęciu — rzucił nim o ścianę. Niestety zwierzę nie przeżyło uderzenia.

Policjanci znaleźli martwego kota w pobliskim śmietniku i przekazali weterynarzowi do dalszych badań. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili mu wczoraj (18.01.18) zarzut dotyczący zabicia kota, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto dzisiaj (19.01.18) mundurowi doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, wnioskując o oddanie go pod dozór policji. Prokurator przychylił się do wniosku policjantów.

Źródło: bydgoszcz.eska.pl