Udusił suczkę, bo go denerwowała. Osierociła troje szczeniąt

0
3566
Digimax A50 / KENOX Q2

Pijany mężczyzna zabił suczkę, którą następnie zawiązał w foliowy worek. Po wszystkim mężczyzna poinformował policje. Mężczyzna usłyszał już zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

Policjanci z Wałcza (woj. zachodniopomorskie) są zbulwersowani niezrozumiałym okrucieństwem i tym, co kierowało 26-letniego mężczyznę, który w bestialski sposób udusił 6-letnią suczkę. Zrobił to celowo – przyznał się do tego, a jako powód podał, że pies go po prostu denerwował i że na dodatek udusił kurę… – dodaje śledczy.

Sprawca mieszka w jednej z podwarszawskich miejscowości, a do Wałcza przyjechał w odwiedziny do rodziny. Suczką opiekowali się krewni 26-latniego oprawcy. Dwa miesiące temu suczka została szczęśliwą matką i urodziła trzy szczeniaki. – Kilka dni temu dyżurny policji odebrał telefon od mężczyzny, który powiedział ze stoickim spokojem, że zabił psa – opowiada mł. asp. Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu z reporterem TVN. Policjanci na miejscu zastali mieszkańca Mazowsza, który wskazał pomieszczenie gospodarcze, w którym zawinięta w worek foliowy leżała martwa suczka. Mężczyzna był już wcześniej karany — Mężczyzna również był nietrzeźwy. Alkomat wykazał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

26-latek został przez nas zatrzymany do wytrzeźwienia – informuje Budzyń. – Z postawieniem zarzutów musieliśmy poczekać na sekcję zwłok. Potwierdziła ona, że pies został uduszony – dodaje policjantka. W środę mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Okazało się także, że podejrzany był już wcześniej karany za pobicie. Krewny 26-latka obiecał policjantom, że zrobi wszystko by zapewnić najlepsze warunki szczeniakom i zaopiekuje się osieroconymi pieskami.

Piotr Gajdamowski / ŚLEDCZY24.pl

Opracowano na podstawie źródła: TVN24

ŚLEDCZY24 na Facebooku