Turyści z Irlandii pobili kelnera, bo rachunek był zbyt wysoki

0
432

Grupie Irlandczyków, którzy przyjechali do Krakowa w celach turystycznych nie spodobał się rachunek w jednej z Krakowskich restauracji. Swoje niezadowolenie wyrazili poprzez pobicie kelnera i zdemolowanie lokalu. Sprawcy zostali zatrzymani.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednej z Krakowskich restauracji. Sześciu Irlandczyków nie chciało zapłacić rachunku za kolacje i wcześniej spożyty alkohol. Rachunek opiewający na 400 zł uznali za zbyt wygórowany.Zapłacili tylko połowę. Gdy kelner upomniał się o uregulowanie reszty rachunku, mężczyźni zaczęli rozbijać okna w lokalu, przewracali krzesła, stoliki i dotkliwie pobili kelnera. Mężczyzna był przetrzymywany przez jednego z agresywnych gości, przyłożył mu do gardła ostrze z rozbitej wcześniej szklanki…i groził mu pozbawieniem życia.

Zawiadomieni wcześniej policjanci przybyli na miejsce zdarzenia, mężczyźni próbowali zbiec. Po krótkim pościgu udało się zatrzymać czterech z nich. Dwaj pozostali zbiegli. Kilka godzin pózniej zatrzymano pozostałych dwóch uciekinierów, którzy w obawie przed zatrzymaniem ukryli się w hotelowym pokoju. Wszyscy byli pijani. Usłyszeli zarzuty pobicia, zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych.

Od wandali zabezpieczono gotówkę na poczet przyszłych kar, oraz zostali ukarani mandatem karnym-powiedział rzecznik prasowy krakowskiej policji.

KC