Trzech myśliwych wpadło do Odry. Niestety dwóch z nich nie udało się uratować

0
4494

W czasie polowania na gęsi w Starym Kostrzynku trzech myśliwych wpadło do Odry. Jeden z mężczyzn o własnych siłach dopłynął do brzegu, drugi pomimo reanimacji zmarł, natomiast trzeci z myśliwych nie został odnaleziony.

Do tragedii w czasie polowania doszło w sobotę, 27 stycznia nad ranem. Około godziny 7 służby zostały powiadomione o wypadku na Odrze. Telefonował jeden z myśliwych. Mężczyźnie udało się dopłynąć do brzegu o własnych siłach i zawiadomić służby. Dwóch pozostałych mężczyzn poszukiwania wznowiła przybyła na miejsce straż. Kolejny mężczyzna został wyłowiony z Odry, ale pomimo reanimacji nie udało się uratować jego życia. Los trzeciego uczestnika polowania nie jest jeszcze znany.

Służby wciąż szukały trzeciego myśliwego. – Na chwilę obecną sytuacja jest taka, że nurt jest dosyć silny, dno jest twarde, ale widoczność jest ograniczona, cały czas prowadzimy poszukiwania – mówił mł. bryg. Sławomir Michalski, zastępca Komendanta Powiatowego Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie.

W akcji uczestniczyło 20 strażaków, m.in. z grupy nurkowej ze Szczecina i strażaków z sonarem z Bornego Sulinowa. Ich działania trwały do wieczora. Mężczyzny nie udało się jednak odnaleźć. Akcja poszukiwawcza została wznowiona dziś w niedzielę 28 stycznia.