Trafiło do sieci kolejne nagranie z brutalnego pobicia w szkole podczas przerwy. Sprawę pobicia 16-latki bada policja

0
1108

Do sieci trafił kolejny film z pobicia 16-latki przez 5 dziewcząt w Kępnie (woj. Wielkopolskie). Całe zajście miało miejsce na długiej przerwie. Uczniowie, którzy przyglądali się pobiciu, nie tylko nagrywali całe zajście, ale również dopingowali agresorki do dalszego okaleczania ofiary.

Na nagraniu możemy zauważyć, jak napastniczki uderzają 16-latkę, ciągną za włosy, a gdy dziewczynka upada, to jedna z agresorek kopie ją po twarzy nie zważając na to, że dziewczyna zasłania się rękoma w panice. Nastolatka z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Nagranie pochodzi z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie i dotarła do niego redakcja Radia SUD.

Sprawą z 13 marca zajęła się już policja i analizują, co wydarzyło się na długiej przerwie, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Waga zarzutów zależy między innymi od wyników obdukcji lekarskiej, jakiej 16-latka została poddana w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. Prokurator po zapoznaniu się z badaniami zdecyduje jakie zarzuty przedstawić nieletnim. Ojciec ofiary złożył już w tej sprawie zawiadomienie.

UWAGA! MATERIAŁ VIDEO OD +18 Nr. 1

UWAGA! MATERIAŁ VIDEO OD +18 Nr.2

Sprawczynie tego zdarzenia, mimo że nie mają 18-lat, to w świetle prawa karnego, mogą za ten czyn odpowiadać, jako osoby dorosłe — mówił Radiu SUD komisarz Mateusz Lewek, zastępca naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP Kępno.

Dyrektor szkoły nabrał wody w usta i nie komentuje pobicia, jakie miało miejsce na terenie jego placówki, tłumacząc, że jest w delegacji.