Tajemnicze szczątki w Tatrach. Dwa plecaki, śpiwór, resztki ubrań i… zupki z datą 2008 r. i 2009 r.

0
50914

Zakopiańska Policja bada sprawę tajemniczych szczątek znalezionych w polskich Tatrach, w Dolinie Roztoki. Ratownicy TOPR zaalarmowanie przez pracowników naukowych Tatrzańskiego Parku Narodowego ruszyli w miejsce oddalone od głównego szlaku do Doliny Roztoki. Na miejscu zastali niecodzienny widok. Dwa plecaki, śpiwór, resztki ubrań, puszki, zupki i… jedno ciało.

Elementy, jakie zostały przekazane Zakopiańskiej Policji do analizy to, dwa plecaki, śpiwór, resztki ubrań, puszki po napojach, zupki — datowane na 2008 r. i 2009 r. W czasie analizy udało się ustalić, że w jednym z elementów ubrań znajduje się kość przedramienia.

Uwagę śledczych przykuło kilka znaczących faktów, przede wszystkim datowane na 2008 r. i 2009 r. Zupki instant. Stan rozkładu zwłok denata, który może wskazywać, że ciało w Dolinie Roztoki znajduje się od co najmniej 8-9 lat.

Trzeci fakt natomiast jest najbardziej tajemniczy i stawia duży znak zapytania całej sprawie. Śledczy zwracają uwagę na dwa plecaki, jeden śpiwór i szczątki jednej osoby, to nasuwa pytanie — czy była druga osoba? Jeśli tak, to gdzie znajduje się ona i śpiwór?

W ustaleniach dokładnej pory roku zgonu może pomóc identyfikacja szpeju turysty, ubioru i zakres temperatur użytkowania śpiworu. Ustalenia te pomogą na w miarę precyzyjne ustalenie orientacyjnej pory roku, kiedy doszło do zgonu, co umożliwi sprawdzenie w bazach danych czy nie zostało zgłoszone zaginięcie turysty/turystów w tych rejonach.

 

Tomasz Wysomierski / ŚLEDCZY24.pl