Szantażowani przez sąsiadkę, postanowili popełnić samobójstwo rozszerzone. Zaczęli od 10-latki. Teraz grozi im 10 lat więzienia

0
737

Koszmar! 10-letnią Olgę próbowała zamordować własna matka i brat. Zabójcy chcieli potem sami pozbawić się życia. A wszystko przez sąsiadkę szantażystkę, która zaszczuła rodzinę. Matka i brat Olgi czuli się, że są w sytuacji bez wyjścia. Wybrali jednak najgorszą metodę pozbycia się kłopotów.

Ta historia mogłaby posłużyć jako scenariusz do mrocznego kryminału! Do niedawna Małgorzata G. (49 l.) przyjaźniła się z mieszkającą naprzeciwko Katarzyną Ch. (44 l.). – Razem chodziły na zakupy, piły kawki, były najlepszymi przyjaciółkami – mówią ich sąsiedzi z kamienicy w centrum Rawicza (Wielkopolskie). Wszystko zaczęło się psuć latem, gdy policja zatrzymała dorosłych synów obu kobiet za przestępstwa związane z handlem narkotykami. Syn G. wyszedł na wolność, a syn Ch. został w areszcie. I wtedy wściekła 44-latka zaczęła szantażować swoją sąsiadkę!

Co jej mówiła i jakie tajemnice chciała wyjawić? Tego policja nie ujawnia, ale można się domyślać, że chodziło o jakieś przewinienia z przeszłości syna szantażowanej. – Wymuszenia były na tyle skuteczne, że szantażystka dostała znaczne sumy – przyznaje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Katarzynie Ch. wciąż jednak było mało. Zaczęła grozić, że jeśli nie dostanie więcej pieniędzy, 10-letnia córka sąsiadki zostanie porwana!

– Matka dziewczynki i jej dorosły syn byli tak zdesperowani, że jedynym wyjściem wydawało im się rozszerzone samobójstwo, czyli najpierw chcieli pozbawić życia 10-latkę, a później siebie – opowiada Borowiak.

Na szczęście makabryczny plan się nie udał. Matka z synem próbowali udusić Olgę na działce. Byli pewni, że im się udało, bo dziewczynka straciła przytomność. Gdy sami chcieli się zabić, przypadkowy świadek zobaczył, co się dzieje i wezwał policję. Olga trafiła do szpitala, a Małgorzata G. z synem zostali zatrzymani za usiłowanie zabójstwa dziewczynki. Gdy opowiedzieli o szantażu, do aresztu trafiła również Katarzyna Ch. Szantażystce grozi 10 lat więzienia, a niedoszłym zabójcom dożywocie.

Źródło: FAKT