Striptiz przy trumnie! Nowa pozycja w usługach pogrzebowych cieszy się zainteresowaniem klientów

0
1105

W Chinach coraz większą popularnością cieszy się coś, co w Polsce byłoby nie do pomyślenia, a mianowicie… striptiz na pogrzebie. Tańczące, roznegliżowane kobiety tańczące trzy trumnie zmarłego mają ponoć przyciągnąć ludzi na ceremonię pogrzebową. Co więcej, tancerki są zatrudniane przez samą rodzinę zmarłego – podobno im więcej ludzi przyjdzie na pogrzeb, tym lepszy los czeka zmarłego po śmierci.

Opisywany proceder największą popularnością cieszy się w mniejszych miejscowościach oraz wioskach. Zdaniem ekspertów striptiz to pewnego rodzaju hołd dla płodności, co może mieć związek z dawnym kultem reprodukcji. Osoby, które nie mogą uwierzyć, że coś takiego rzeczywiście ma miejsce mogą w sieci znaleźć mnóstwo zdjęć z tego rodzaju wzbudzających sensację ceremonii. Widać na nich trumnę a wokół niej roznegliżowane striptizerki, które wdzięczą się przy zwłokach.

Co więcej, kontrowersyjne zwyczaje nie podobają się władzom kraju – chińskie ministerstwo kultury określa je jako „wulgarne występy”. Organizowanie striptizu na pogrzebach, a także weselach, imprezach noworocznych i wszelkich publicznych zgromadzeniach zostało surowo zabronione. Utworzono nawet specjalną infolinię, przez którą można zgłaszać podobne incydenty. Osoby, które o nich poinformują będą nagrodzone, natomiast organizatorzy zabronionego procederu zostaną bezzwłocznie srogo ukarani.