ŚLEDCZY24 – Chińczycy serwują dania z martwych płodów dzieci? Co dziś wiadomo w tej bulwersującej sprawie? PRAWDA czy FAŁSZ?

0
9317

Sprawą sprzed 8 lat żyła większość mediów na świecie, gdy to obiegła je wiadomość, że w Chińskim mieście Kanton są serwowane dania z ludzkich płodów. Wyszukane „danie” według jej konsumentów miało mieć lecznicze działanie. Jaka jest znana prawda po latach? Czy taki incydent miał miejsce?

 

Gdzie i kto?

Kanton to Chińskie miasto w prowincji Guangdong liczącej ponad 14 mln mieszkańców. W 2009 r. Obiegła media informacja, że w mieście jest serwowana potrawa z wykształconych płodów dzieci, a ceny ich sięgają nawet 4 tys. dolarów. Pomimo tak wygórowanej ceny, nie odstrasza to klientów — biznesmenów po 60. roku życia — to nie dziwi, Kanton to rozwinięte miasto, z wieloma milionerami wśród mieszkańców.

 

Pierwsze doniesienia

Jedynym źródłem informacji był wówczas koreański dziennik „Seoul Times” – inne redakcje tylko powielały dalsze doniesienia. Redakcja opublikowała zdjęcia z rzekomego przygotowywania zupy — zupa to nic innego jak ziołowa mieszanka przyrządzona na wywarze ugotowanym z ludzkiego płodu.

Według „Seoul Times” jeden z ich reporterów miał zostać zaproszony przez zamożnego, ponad 60-letniego mężczyznę na degustację dania. W dniu degustacji miała być serwowana zupa z płodu dziewczynki – 5-miesięcznej. Dalszych relacji, po degustacji nie opublikowano. Nie wiadomo też czy do niej doszło.

 

Lecznicze działanie

Dlaczego mężczyźni tak przepadają za zupą z dzieci? Jak podaje Seoul Times w rozmowie z anonimowym rozmówcą, zupa ma prozdrowotne działanie, ma wpływać na potencję i jak sam mężczyzna zaznacza — jego dotychczasowe życie seksualne, z 40 lat młodszą partnerką jest tak bujne, że uprawiają seks nawet kilkakrotnie dziennie.

 

Kanton to nie jedyne miejsce, ale z pewnością najdroższe

Jak podaje koreański dziennik, Kanton to nie jedyne miejsce, w którym w tak makabryczny sposób wykorzystuje się martwe płody. Według gazety można je także nabyć na Tajwanie za 70 dolarów i tam są one uznawane za „delikates” na grilla — czy to prawda? Będąc na Tajwanie, nie spotkaliśmy się z czymś takim, a pytając zaprzyjaźnionych znajomych, którzy mieszkają tam od dłuższego czasu — zaprzeczyli tym informacją.

Elevated view of Guangzhou CBD Night in Kanton

 

Prawda czy Fałsz?

Pomimo opublikowania przez redakcję zdjęć ilustrujących proces przygotowania dań, ciężko jest o odszukanie gdziekolwiek indziej zdjęć z tego procesu, a tym bardziej informacji. Każda redakcja powiela doniesienia.

Jedno źródło informacji w tej sprawie (dużej, bulwersującej) wydaje się mało wiarygodne, aczkolwiek nie jest wykluczone, że gdzieś na świecie takie praktyki są stosowane.

W tym linku przedstawiamy zdjęcia wykonane przez The Seoul Times. Zaznaczamy, że zdjęcia są drastyczne i ilustrują sposób przygotowania rzekomej zupy. Wchodzą Państwo na swoją odpowiedzialność.

 

Tomasz Wysomierski / ŚLEDCZY24.pl