Szpital Alder Hey przeprasza za śmierć 11-latka, który zmarł po rutynowej operacji stawu biodrowego

0
656

Szpital Alder Hey, który nie cieszy się ostatnio dobrą sławą po śmierci Alfiego, przeprasza za popełnione błędy, które doprowadziły do śmierci 11-latka po operacji biodra. Joshua Molyneux zmarł w ramionach swojej matki Emmy po udaniu się do szpitala Alder Hey na operację stawu biodrowego.

Szpital dziecięcy w Liverpoolu Alder Hey przeprosił za błędy popełnione przy opiece nad 11-letnim chłopcem. Dodatkowo szpital zapewnia, że zmienił pewne procedury, które były stosowane w przypadku Joshua’y, aby zapobiec podobnym tragediom w przyszłości. Seria błędów, w tym m.in. nieskuteczna komunikacja, oraz brak monitorowania elektrokardiogramem EKG po operacji doprowadził do śmierci 11-letniego pacjenta.

„Stwierdziliśmy, że niektóre aspekty świadczonej przez nas opieki nie zostały przeprowadzone zgodnie z wysokimi standardami, które sami sobie wyznaczyliśmy w Alder Hey i jest nam z tego powodu bardzo przykro. Chcielibyśmy przekazać nasze szczere przeprosiny rodzinie Joshua’y”

„W toku dochodzenia zwrócono uwagę na obszary, w których można wprowadzić ulepszenia, które pomogą zapewnić, że podobne incydenty się nie powtórzy. Obejmowało to przegląd naszych procesów monitorowania i naszych procedur resuscytacyjnych.”

Jednak co jest w całej sprawie niepokojące, to zeznania pielęgniarki, która płakała, gdy wspominała zachowanie anestezjologa Petera Murphy’ego. Doktor Murphy wielokrotnie mówił o zwolnieniu pielęgniarki, a gdy wspominała mu o pogarszającym się stanie chłopca, sarkastycznie jej odpowiadał i nie sprawdził stanu 11-latka. Zapłakana pielęgniarka, Julie Yilmaz, starsza pielęgniarka personelu, powiedziała, że była wstrząśnięta pojawieniem się Joshui, gdy został wprowadzony na jej oddział, z wystającym czarnym językiem i twarzą pokrytą pęcherzami. Była zszokowana zasięgiem jego urazu i patrzyła, jak prawa strona jego twarzy staje się coraz bardziej cętkowana. „Wydawało mi się, że powoli, umiera-jego stan pogarszał się na moich oczach. Po prostu czułam, że wszystko się pogarsza i musieliśmy coś zrobić.”

Niestety Joshua Molyneux zmarł 28 stycznia 2017 roku. Przyczynę śmierci odnotowano jako niewydolność krążeniowo-oddechową z powodu arytmogennej kardiomiopatii prawej komory.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.