Chrześcijańska grupa wyborcza, która działała na rzecz rodziny Alfiego Evansa, może zostać objęta dochodzeniem przez Urząd Regulacji Prawników

0
649

Adwokat dokonał przeglądu działań Christian Legal Center w głośnej bitwie o wsparcie dla życia Alfiego, która zakończyła się śmiercią 23-miesięcznego chłopca w sobotę, pięć dni po tym, jak został odłączony od aparatury podtrzymującej życie.

Trzech sędziów odwoławczych skrytykowało ich rolę jako tych, którzy mogli „zinfiltrować lub skompromitować” reprezentację prawną rodziców Alfiego, Toma Evansa i Kate James. Sędzia Sądu Najwyższego Hayden był szczególnie krytyczny wobec roli Pavela Stroilova, rosyjskiego studenta prawa, który wydawał się być liderem w reprezentowaniu rodziców Alfie dla Christian Legal Center (CLC). Sędzia określił Stroilova, jako „fanatycznego i oszukanego młodzieńca”, którego opinia prawna była „niezgodna z rzeczywistymi interesami rodziców”.

Stroilov został opisany w sądzie jako doradca prawny, który zachęcał ojca Alfie do ścigania prywatnego prokuratora za morderstwo przeciwko lekarzom w szpitalu dziecięcym Alder Hey, gdzie Alfie był leczony z powodu zwyrodnieniowego stanu neurologicznego przez 16 miesięcy. Hayden również skrytykował Stroilova po tym, jak uczennica przekazała Evansowi list rzekomo będący poradą prawną, stwierdzając, że byłoby to zgodne z prawem, aby usunąć Alfie z Alder Hey-list, w którym zespół prawny szpitala obwinia się za spowodowanie dużego dystansu między Evansem, policją, lekarzami i protestami na zewnątrz. Trzech sędziów odwoławczych stwierdziło, że list Stroilova był „mylący w zakresie udzielania ojcu fałszywych porad”.

CLC rzekł w piątek: „Odrzucamy negatywne i podżegające komentarze Pana Haydena. Odrzucamy także wizerunek sądu apelacyjnego w sprawie naszej roli w tej sprawie oraz pomocy, jaką zaoferowaliśmy panu Evansowi. ” Sądowy organ regulacyjny nie podjął jeszcze decyzji o wszczęciu formalnego postępowania wyjaśniającego. Rzecznik prasowy powiedział: „Możemy potwierdzić, że dokonamy przeglądu dostarczonych informacji i rozważymy, czy dalsze kroki są odpowiednie.”

 

 

 

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.