14-miesięczne dziecko wypadło z balkonu na trzecim piętrze

0
916

14-miesięczna dziewczynka wypadła z balkonu na trzecim piętrze. Po upadku dziewczynka została zabrana przez śmigłowiec do szpitala. Na szczęście zdrowiu i życiu dziewczynki nic nie zagraża, jedyne obrażenia, jakie odniosła to kilka zadrapań.

Zdarzenie miało miejsce w środę w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie). 14-miesięczna Julcia była w mieszkaniu z babcią oraz mamą. Dziewczynka pod nieobecność rodziny przeszła przez uchylone drzwi na balkonie. Już wcześniej kilka razy tak robiła, ale rodzina była pewna, że to bezpieczne, ponieważ Julia nie będzie w stanie przecisnąć się przez szczebelki. Niestety, w jednym miejscu pręty miały większy odstęp niż w pozostałych- zamiast 11 cm było to 13.5 cm. Tak drobna różnica sprawiła, że dziewczynka przeszła przez pręty i wypadła z balkonu. Spadła na ziemię z wysokości 10 metrów. Jej upadek został zamortyzowany przez sznurki na pranie oraz krzak przed blokiem.

Natychmiast po nieszczęśliwym wypadku przyleciał śmigłowiec. Sprawa wyglądała naprawdę poważnie. Julcia została przetransportowana do szpitala w Kielcach. Tam, zajęli się nią specjaliści. Rodzina, obawiając się najgorszego, dowiedziała się, że dziewczynce nic nie grozi, nie ma żadnych urazów zagrażających jej życiu i zdrowiu. Dziewczynka zostaje jeszcze w szpitalu na obserwacji, jednak jej stan jest bardzo dobry. Lekarze przyznali, że to prawdziwy cud, że dziewczynka wyszła z tego cało. „Bóg istnieje” – mówi z ulgą babcia dziewczynki.

Po tym zdarzeniu doszło do przesłuchania sąsiadów, którzy byli bardzo poruszeni zaistniałą sytuacją. Każdy miał bardzo dobre zdanie na temat mamy i babci dziewczynki, które według sąsiadów były kochające i troskliwe. „Często widuję ją jak spaceruje z córeczką. To był po prostu nieszczęśliwy wypadek” – tłumaczy kobieta w średnim wieku.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.