Nie żyje 4-miesięczny Filipek. Lekarze odmówili pomocy. ”Utopił się podczas snu w własnych wymiotach”

0
585Nie żyje 4-miesięczny Filipek. Lekarze odmówili pomocy. ”Utopił się podczas snu w własnych wymiotach”

„Moje dziecko nie żyje, tylko dlatego, że pediatra uznał, że nie nadaje się na oddział” – wzruszający post matki, która straciła swoje 4-miesięczne dziecko poruszył internautów w całej Polsce. Kobieta o śmierć Filipka oskarża szpital. Sprawą zajęła się już prokuratura.

W czwartek w mediach społecznościowych pojawił się post zrozpaczonej matki, która straciła swojego syna. 4-miesięczny chłopiec od poniedziałku miał biegunkę. Dzień później pojawiły się wymioty. Pani Magdalena postanowiła zabrać syna na SOR.

”Pediatra po osłuchaniu dziecka i stwierdzeniu lekkiego odwodnienia powiedziała, żeby podawać mu smectę i obserwować, bo nie nadaje się na oddział” – opisuje kobieta. Po powrocie do domu stan chłopca nie uległ poprawie. Matka Filipka zadzwoniła do pediatry i poprosiła o wizytę domową. W odpowiedzi usłyszała, że ”jest dużo chorych i nie ma takiej opcji”, a do szpitala ma przyjechać po godzinie 17.

„Pojechałam do domu pakować siebie i dziecko. Filip zasnął… i już się nie obudził. Utopił się podczas snu w własnych wymiotach” – kończy pani Magdalena.

Dyrekcja szpitala w Chełmie zwróciła się do prokuratury o zarządzenie sekcji zwłok ze względu na śmierć małego dziecka. Matka ma pretensje do lekarzy, którzy jej zdaniem, zbagatelizowali objawy jej dziecka.– Trudno mi powiedzieć na ten moment, kto zawinił. Tak naprawdę jedyna styczność szpitala z dzieckiem była we wtorek, gdy matka przyjechała z nim na SOR. Została skierowana wtedy do pediatry na nocną opiekę zdrowotną. Lekarz stwierdził biegunkę, ale bez cech odwodnienia i zalecił leczenie farmakologiczne bez konieczności hospitalizacji – mówi w rozmowie z Kurierem Lubelskim Michał Jedliński, dyrektor chełmskiego szpitala.

Śledztwo w sprawie wyjaśnienia śmierci 4-miesięcznego Filipka wszczęła prokuratura rejonowa w Chełmie. W piątek została przeprowadzona sekcja zwłok niemowlaka. Jej wyniki poznamy w przyszłym tygodniu. Wtedy też prokuratorzy podejmą decyzję o dalszym kierunku śledztwa. Pogrzeb Filipa odbędzie się w poniedziałek o godz. 12. Msza żałobna zostanie odprawiona w kaplicy cmentarza komunalnego przy ul. Mościckiego.

Źródło: RadioZET