Badanie DNA potwierdziło: Zamordowana kobieta to poszukiwana łodzianka. Gruzin zacierał ślady zabójstwa

0
381028 października prokuratura otrzymała wstępne wyniki badań próbek DNA. Badanie DNA potwierdziło, że zamordowana kobieta, której ciało znaleziono 26 października to poszukiwana Paulina Dynkowska z Łodzi.

38-letni Gruzin zatrzymany w sprawie zabójstwa kobiety usłyszał zarzut poplecznictwa. Prokuratura twierdzi, że zacierał on ślady zabójstwa Pauliny D., pomagając tym samym sprawcy uniknąć kary. Kolejny zarzut, jaki usłyszał 38-latek, to niezawiadomienie policji o popełnionej zbrodni, oraz składanie fałszywych zeznań. Grozi mu za to kara do pięciu lat więzienia.
Dwóch pozostałych zatrzymanych: 41-mężczyzna także pochodzenia gruzińskiego oraz 44-letnia Białorusinka trafili już do aresztu. Za niezawiadomienie policji o przestępstwie i składanie fałszywych zeznań, kobiecie grozi do trzech, oraz do pięciu lat więzienia.
Główny sprawca, morderca Pauliny Dynkowskiej cały czas przebywa na wolności. Nie mamy informacji o tym, czy przestępca znajduje się na terenie Polski, czy poza nią.
– Trwają czynności i postępowanie mające na celu zatrzymanie prawdopodobnego sprawcy. Na obecnym etapie nie mogę w tym zakresie przekazać bliższych informacji, mogłoby to zniweczyć skuteczność działań- informuje Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.W najbliższy poniedziałek 29 października przeprowadzona zostanie sekcja zwłok zamordowanej kobiety, a także badania toksykologiczne. Prokuratura sprawdzi, czy ktoś nie podał Paulinie D. środków psychoaktywnych, które mogły odurzyć kobietę.