Mąż ratował naćpaną żonę. Płukał jej żołądek wężem od prysznica, nie przeżyła

0
3445Mirosław chciał zrobić żonie „płukanie żołądka” bo ta źle się czuła. Włożył jej rurę od prysznica do gardła i odkręcił kurek. Woda zalała płuca, kobiety nie dało się uratować.

Do pechowego zdarzenia doszło ubiegłego roku w jednej z krakowskich dzielnic. Mirosław N. i Katarzyna N. byli małżeństwem, które nie stroniło od alkoholu, lubili także imprezy. Kilka godzin przed śmiercią kobieta wraz z mężem zażywała kokainę u znajomego, po powrocie do mieszkania pili jeszcze alkohol, a następnie położyli się spać.
W nocy Katarzyna obudziła męża, z powodu bardzo złego samopoczucia. Wyznała Mirosławowi, że połknęła jeszcze tabletki i potrzebuje pomocy, bo zaraz umrze. Mężczyzna nie zdecydował się jednak na wezwanie służb ratunkowych, postanowił za to na własną rękę udzielić pomocy kobiecie. To wtedy wpadł na pomysł „płukania żołądka” domowym sposobem. W tym celu zdjął słuchawkę prysznicową, włożył kobiecie do gardła rurę od prysznica i odkręcił kurek z wodą.
Gdy zauważył, że ten sposób nie przyniósł zamierzonych efektów, postanowił zadzwonić po ratowników medycznych. Tym jednak nie udało uratować się kobiety. Po przybyciu ratowników kobieta nie miała już wyczuwalnego pulsu i była nieprzytomna. Z ust oraz nosa cały czas wydobywała się pieniąca woda z domieszką krwi. Jak się okazało, woda nie wleciała do żołądka, a tylko zalała płuca. Ratownicy nie nadążali z usuwaniem płynu z płuc kobiety.Za ten bezmyślny incydent Mirosław N. odpowie przed sądem. Na początku prokuratura postawiła mu zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, jednak został on zmieniony na nieumyślne narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Powodem było orzeczenie biegłych, że powodem śmierci kobiety była ostra niewydolność krążenia na skutek zażycia jednocześnie leków, alkoholu i kokainy. Nie wiadomo natomiast, czy obecność tak dużej ilości wody bezpośrednio przyczyniła się do śmierci Katarzyny.
Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Dodatkowo usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co także odpowie przed sądem.