Bonus RPK zagrał koncert dla chorego Kamila [VIDEO]

0
452Kamil to chłopiec, który choruje na Pląsawicę Huntingtona. Wczoraj odbył się koncert mający na celu zebranie środków na leczenie, które umożliwiłoby Kamilowi normalne funkcjonowanie. Jednym z artystów, który wystąpił w piątkowy wieczór dla Kamila, był raper Bonus RPK.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go, w ten sposób pomożesz nam w rozwijaniu portalu. Dzięki!

Pląsawica Huntingtona to rzadka choroba genetyczna, atakująca ośrodkowy układ nerwowy objawiająca się zaburzeniami ruchowymi, zaburzeniami psychicznymi oraz otępieniem. Objawami są m.in. niekontrolowane ruchy pląsawicze. Kamil ma szanse na normalne funkcjonowanie – jest nią kosztowna operacja głębokiej stymulacji mózgu. Nie jest ona refundowana przez NFZ, dlatego rodzina Kamila cały czas zbiera środki na przeprowadzenie leczenia, które umożliwi chłopcu samodzielne funkcjonowanie.
Podczas piątkowego koncertu poświęconego Kamilowi w klubie Garage Grill & Bar zagrali lokalni artyści, tacy jak m.in. Sara 5tka Konert oraz Zbk. Jednak główną gwiazdą był znany raper Bonus RPK, który na koncert przyjechał prosto z Warszawy. O akcji organizowanej dla Kamila dowiedział się od Sandry Stępkowskiej z facebookowej grupy „Łomża piecze Ciasta”
– „Ja pomocy nie odmawiam, także jestem, zaraz wchodzimy na scenę, zagramy dla Kamila koncert, mam też jakieś płyty na licytację więc będziemy zbierać kasę”” – mówi Bonus RPK.
W ostatnim czasie życie Bonusa RPK wywróciło się do góry nogami. Jego zdaniem został niesłusznie skazany na podstawie pomówień na karę bezwzględnego pozbawienia wolności oraz konieczność zapłaty wysokiej kwoty. Teraz Bonus ma zamiar wyjść naprzeciw pomówieniom, chce przeprowadzić zbiórkę wymaganych podpisów oraz utworzył komitet inicjatywy ustawodawczej https://poprawaprawa.pl/.