Prokuratura zabrała głos ws. sensacyjnych doniesień o Magdzie Żuk

0
1026

Wczoraj na portalu społecznościowym siostra tragicznie zmarłej Magdaleny Żuk opublikowała oświadczenie jakoby, prokuratura zatajała nowe informacje na temat sprawy.

Kobieta złożyła wniosek do prokuratury, o zwolnienie jej z tajemnicy śledztwa w celu wyjawiania prawdy na jego temat. Prokuratura w Jeleniej Górze odmówiła.

Dziś prokuratura zabrała głos w sprawie w rozmowie z Wirtualną Polską:

– Widziałem wpis tej pani, ale bezpośrednio takich wpisów nie komentujemy. Aktualnie zgromadzone materiały dowodowe nie przedstawiają ustaleń innych niż te, które były już wcześniej przedstawiane mediom – zapewnia rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Tomasz Czułowski.

Wymowa komentarza siostry Magdy Żuk była taka, jakby śledczy zdobyli jakieś nowe dowody w sprawie. Rzecznik zaznacza, że nie jest to prawda. – Jeżeli pojawią się nowe ustalenia, które w jakiś sposób zmienią dotychczasowe ustalenia śledztwa, na pewno o tym poinformujemy – zaznaczył Czułowski.

To bulwersujące, ale polscy śledczy wciąż nie wymusili na stronie egipskiej przesłania do Warszawy pełnej dokumentacji sekcji zwłok Magdy Żuk, wszystkich nagrań z monitoringu oraz zeznań kluczowych świadków. Chociaż sprawę bada profesjonalny zespół ekspertów, brak pełnej wiedzy na pewno bardzo utrudnia ich pracę.