Pielęgniarka zamordowała około piętnaścioro dzieci w szpitalu w Chester

0
1234

Pracownik służby zdrowia aresztowany pod zarzutem zabójstwa ośmiu dzieci w szpitalu. Policja prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 17 dzieci od ponad roku. Pracownik służby zdrowia został aresztowany pod zarzutem zabójstwa ośmiorga dzieci w szpitalu w Chester.

Policja Cheshire badała śmierć 17 dzieci, które miały miejsce między marcem 2015 r. lipcem 2016 r. Dzisiaj policja poinformowała, że kobieta „pracownik służby zdrowia” została aresztowana pod zarzutem morderstwa ośmiorga dzieci i usiłowała zabić jeszcze sześć innych.

Inspektor Paul Hughes, który jest odpowiedzialny za śledztwo, powiedział: – Trwa dochodzenie w sprawie jednostki noworodkowej w szpitalu Hrabiny Chester. Kobieta jest obecnie w areszcie. Wyspecjalizowany zespół detektywów niestrudzenie pracuje nad tą sprawą.

„Od początku śledztwa i w miarę kontynuowania procesu zbierania informacji, zakres dochodzenia się rozszerzył. Obecnie prowadzimy dochodzenie w sprawie śmierci 17 dzieci.”

„Ze względu na charakter sprawy w ramach naszych bieżących dochodzeń, przeprowadziliśmy konsultacje z wieloma specjalistami medycznymi, aby upewnić się, że przeprowadzamy tak dokładne dochodzenie, jak to możliwe. Rozmawialiśmy również z dużą liczbą osób, aby zebrać jak najwięcej informacji.”

„W wyniku naszych bieżących dochodzeń w dniu dzisiejszym, aresztowaliśmy pracownika służby zdrowia w związku z dochodzeniem. Lucy Letby została aresztowana pod zarzutem morderstwa  ośmiu dzieci i usiłowania zabójstwa  sześciorga dzieci,  obecnie przebywa w areszcie.”

Lucy Letby lat 28

Źródło: https://www.thesun.co.uk/news/6683364/lucy-letby-nurse-arrested-murder-babies-countess-of-chester-hospital/