Nowe fakty ws. gwałtu na półtorarocznym chłopcu. Bestialskiego czynu dokonał partner matki dziecka!

0
778

32-letni Sebastian R. został aresztowany pod zarzutem gwałtu ze szczególnym okrucieństwem na 18-miesięcznym chłopcu. Mężczyzna był partnerem matki półtorarocznego Szymona. Para poznała się przez internet. Zwyrodnialec mieszkał z kobietą i jej dwójką dzieci od maja.

Do tragedii doszło w Chojnowie na Dolnym Śląsku. Kilka dni temu matka zgłosiła się z młodszym synem do legnickiego szpitala. To wtedy na jaw wyszła tragedia, jaka dotknęła małego Szymonka. – Chłopczyk został przyjęty na oddział chirurgii dziecięcej. Tam też lekarz, badając go, nabrał podejrzeń, że doszło do wykorzystania seksualnego dziecka. I zawiadomił prokuraturę – mówi portalowi ONET Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Czynności śledcze wykonane przez prokuratorów i policjantów potwierdziły, że doszło do popełnienia przestępstwa o charakterze seksualnym – dodaje.

Do bestialskiego gwałtu doszło w czerwcu. Mężczyzna podejrzany o wykorzystanie seksualne dziecka został aresztowany na trzy miesiące. – Prokurator przedstawił mu zarzut zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem półtorarocznego Szymona – informuje rzeczniczka Prokuratury.

Zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszała również matka Szymona. – Mimo podjętych przez nią podejrzeń, że małoletni syn jest ofiarą przemocy seksualnej stosowanej przez jej partnera, pozostawiała dziecko pod jego opieką i pozwalała na spanie w jednym pokoju z tym mężczyzną. Nie zawiadomiła organów ścigania i wskutek tego doszło do zgwałcenia dziecka – tłumaczy Lidia Tkaczyszyn.

Mężczyźnie grozi kara nie krótsza niż pięć lat więzienia. Wobec kobiety zastosowano dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Decyzją sądu dzieci, półtoraroczny Szymon i jego 5-letni brat, zostały przekazane pod opiekę ciotki.