Niemcy: nie żyje 19-letnia Polka. Zamordował ją były partner

0
518

Były partner zaatakował 19-letnią Polkę w Neustadt an der Weinstraße w Niemczech. Pobił, a następnie zamordował kobietę, zadając jej ciosy nożem. Sąd skazał go na rok i 10-miesięcy w zawieszeniu.

Późną porą, około godziny 23 policjanci z Neustadt an der Weinstraße z Nadrenii-Palatynatu otrzymali zgłoszenie do mieszkania 19-letniej Polki. Zdaniem sąsiadów, słyszeli oni krzyki kobiety zza drzwi, oraz wołania o pomoc.

Gdy policja dotarła na miejsce, zastali 42-letniego rannego mężczyznę, siedzącego przy leżącym ciele zakrwawionej kobiety. Polka już wtedy nie żyła, nie było szans, by ją uratować. Siedzącym przy niej mężczyzną był sąsiad, który próbował bronić dziewczynę przed jej rozwścieczonym partnerem. Z relacji niemieckich mediów wynika, że otrzymała kilka ciosów nożem. W wyniku interwencji sąsiada agresywny napastnik zranił także jego, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

Policja bardzo intensywnie poszukiwała zabójcy młodej kobiety. Okazał się nim 22-letni Niemiec tureckiego pochodzenia. Mężczyzna był w związku z 19-latką, jednak para rozstała się. 22-latek nie mógł się z tym pogodzić, nachodził kobietę i nakłaniał do powrotu. Polka pozostała nieugięta, więc były partner w wyniku furii postanowił zaatakować. Pobił ją i próbował udusić.

Po tej sytuacji sąd skazał mężczyznę na rok i dziesięć miesięcy więzienia. Wykonanie kary zostało jednak zawieszone i nie wiadomo na razie, czy łączyło się z zakazem zbliżania do byłej partnerki. Gdyby nie zawieszenie kary, późniejsza tragedia nie miałaby miejsca.