Mimo zakazu zbliżania znęcał się nad 91-letnią matką

0
331

Zwyrodniały syn po wyjściu z zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności, ponownie zaczął gnębić matkę. Został zatrzymany przez policję.

W czerwcu br. policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w Bielsku-Białej, gdzie sprawca wszczął awanturę ze swoją 91-letnią matką. 62-letni syn kobiety został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Na zlecenie prokuratora, mężczyzna został objęty policyjnym nadzorem. Otrzymał, zakazał zbliżania się do matki oraz kontaktu z kobietą. Miał też opuścić dom, w którym zamieszkiwał wspólnie z matką.

62-latek nie respektując prawa, wciąż naruszał obowiązujące go środki zapobiegawcze. Nachodził kobietę w jej domu, wszczynał awantury. Groził 91-latce pozbawieniem życia.

Kilka dni temu napastnik ponownie pobił matkę. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury i sądu, który podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za przestępstwa zarzucane mu przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.