Koszmar w Poznaniu. Pitbull zaatakował 10-latkę z chihuahuą

0
1167

Agresywny pitbull zaatakował małą dziewczynkę, opiekującą się swoim psem rasy chihuahua. Piesek zmarł, 10-latka została poturbowana.

Do zdarzenia doszło w środę na zamkniętym osiedlu przy ulicy Rolnej. 10-letnia dziewczynka spędzała czas wraz ze swoim małym psem chihuahua. Podczas zabawy w ogródku, nagle przez ogrodzenie przeskoczył pitbull, który zaatakował małego czworonoga dziewczynki.

Pani Natalia była świadkiem całego zdarzenia. „– To trwało kilka minut, a ciągnęło się w nieskończoność” – wspomina kobieta.

Według relacji agresywny pitbull przeskoczył przez ogrodzenie parterowego mieszkania i chwycił psa chihuahua za gardło. 10-letnia dziewczynka próbowała ratować swojego pieska, niestety nie udało jej się. Zwierzę nie przeżyło, a 10-latka została poturbowana.

Głos w całej sprawie zabrała mama dziewczynki. „-Ten pies był dla nas jak najlepszy przyjaciel i członek rodziny. Dlatego jest to dla nas podwójna trauma” – mówi.

Sprawa trafiła na policję. Właściciel pitbulla odpowie za zachowanie swojego psa i został już wezwany do złożenia zeznań. Dziewczynka jest pod stałą opieką psychologa, a jej zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.