Co kryje egipski raport? Dlaczego prokuratura boi się go ujawnić?

0
882

Sprawa Magdaleny Żuk tragicznie zmarłej w Egipcie ciągnie się do tej pory. Wszystko za sprawą tajemniczej śmierci Polki oraz jej niepokojącego zachowania na ostatnich zapisach z monitoringu. Siostra zmarłej Magdaleny zna nowe fakty oraz apeluje o niezatajanie nowych informacji przed opinią publiczną i zwraca się do ministra Ziobry.

Po tragicznej śmierci młodej Polki w Egipcie sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. W związku z dziwnym zachowaniem Magdy widocznym na nagraniach powstały opinie popierane przez biegłych psychiatrów, jakoby Magdalena miała problemy psychiczne. Jednak nikt z otoczenia Magdaleny Żuk nie potwierdzał tej hipotezy.

Siostra Magdaleny, Anna Cieślińska nie poddaje się i zwraca się z prośbą do ministra Ziobry w sprawie nowych faktów. Anna ma wgląd w akta sprawy zmarłej Magdaleny, z których jasno wynika, że sytuacja, która zdarzyła się w Egipcie, ma związek z poważnym przestępstwem. Informacje zawarte w aktach sprawy odrzucają śmierć samobójczą Magdy oraz tłumaczą, dlaczego kobieta tak dziwnie zachowywała się przed śmiercią.

Pomimo że Anna Cieślińska ma już dostęp do tych informacji, nie może przekazać ich opinii publicznej. Wszystko za sprawą ciążącej na niej tajemnicy. Anna oraz jej pełnomocnicy dostali pisemny zakaz na ujawnianie wszelkich szczegółów toczącego się śledztwa.

„Sekretariat Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze zawiadamia jako pokrzywdzonego, iż po rozpoznaniu wniosku […] prokurator Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze odmówił wydania zezwolenia osobom wykonującym prawa zmarłej pokrzywdzonej Magdaleny Żuk, oraz ich pełnomocnikom, na rozpowszechnianie publiczne wiadomości z postępowania przygotowawczego […]”

Kobieta chce, aby wszyscy ludzie, którzy śledzili losy Magdaleny, poznali prawdę. W związku z tym apeluje do ministra Ziobry, który trzyma piecze nad prokuratorami, o możliwość ujawnienia informacji.

Ponadto Anna zarzuca prokuraturze w Jeleniej Górze, że gdy śledztwo szło w kierunku choroby psychicznej Magdaleny Żuk, prokuratura często publikowała nowe informacje o postępach śledztwa. Teraz natomiast, powstrzymuje się od wydawania jakichkolwiek nowych komunikatów w tej sprawie.