Rosja: Staranował taksówką pieszych idących chodnikiem. Zamach czy wypadek? [WIDEO]

0
767

Do zdarzenia doszło w sobotę w centrum Moskwy. Rannych zostało co najmniej siedem osób. Policja twierdzi, iż najprawdopodobniej kierowca stracił panowanie na kierownicą.

W minioną sobotę doszło do wypadku w centrum stolicy Rosji. Ze względu na fakt odbywających się tam teraz Mistrzostw Świata, pojawiły się spekulacje czy nie był to zamach terrorystyczny. Interfax informuje, że kierowca mógł być nietrzeźwy. Policja twierdzi, iż mężczyzna kierujący autem, mógł stracić panowanie nad pojazdem.

Moskiewskie źródła podają: samochód staranował znak drogowy, po czym wjechał na chodnik i uderzył w idący tłum ludzi. Sytuacja miała miejsce na ulicy Ilynka, w pobliżu Kremla. Po wypadku kierowca próbował zbiec, ale został zatrzymany przez świadków zdarzenia. Na miejsce zostały natychmiast wezwane służby. Siedem osób (według niektórych źródeł ośmiu) zostało rannych. Wśród rannych są dwie osoby narodowości meksykańskiej, dwie rosyjskiej i jedna ukraińskiej. Stan lekko rannych Meksykanów jest – według ich ambasady – stabilny.

Pojawiła się informacja, iż kierowca posiadał kirgiskie prawo jazdy. Wypadek ten stał się przyczyną dyskusji na temat ewentualnego zagrożenia fanów, którzy przybyli na piłkarskie Mistrzostwa Świata w Rosji.