Z ostatniej chwili: Atak terrorystyczny. Nie żyje 12-osobowa rodzina

0
676

Makabryczny zamach na jednej z wsi na północy Iraku. 12 osób nie żyje. Dżihadyści postanowili zlikwidować całą rodzinę, nie oszczędzając kobiet i dzieci.

Wicegubernator prowincji Salah ad-Din, Ammar Hekmat, potwierdził atak na miejscowość Al-Farahatija. Dotychczas nie ustalono, dlaczego rodzina była celem ataku. Armia iracka oczyściła z bojowników IS praktycznie całe terytorium kraju, jednak dżihadyści nadal przeprowadzają sporadyczne ataki, wymierzone najczęściej w przedstawicieli sił bezpieczeństwa.

Nie wiemy, czy jeden z członków zaatakowanej rodziny był policjantem, ale IS jest nadal obecne w pustynnych regionach takich jak Salh ad-Din, Mosul i Dijala Atakują w wioskach położonych w pobliżu miast, by przestraszyć całe rodziny i przypominać im, że nie zniknęli – mówił cytowany przez Associated Press przedstawiciel irackiego wywiadu, proszący o anonimowość. Latem 2014 roku, podczas błyskawicznej ofensywy, tzw. Państwo Islamskie opanowało jedną trzecią Iraku, w tym drugie co do wielkości miasto Mosul, zagrażając istnieniu państwa irackiego. Na opanowanych terenach oraz na kontrolowanych obszarach Syrii IS ogłosiło samozwańczy kalifat. Międzynarodowa koalicja kierowana przez USA rozpoczęła walkę z dżihadystami. Terrorystów oficjalnie pokonano w grudniu ub. roku. Okazuje się, że w Iraku tzw. Państwo Islamskie zaczyna się odradzać.

Źródło: RadioZET