Znęcali się nad 4-letnim Mikołajem bili go rękoma i kablem

0
937

Do Sądu Rejonowego we Włocławku trafił akt oskarżenia, ujawniający okropne zachowanie, jakiego dopuściła się Żaneta B. i konkubent. Znęcali się fizycznie oraz psychicznie nad 4-letnim chłopcem.

Kobieta karciła Mikołaja, bijąc go i uderzając w różne części ciała, oraz przystawała na równie agresywne zachowanie konkubenta wobec malca. Ponadto, matka nie zapewniała mu odpowiedniej opieki medycznej i higienicznej, doprowadzając tym samym do stanu tzw. odżywienia miernego-wylicza prokurator Wojciech Fabisiak, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Włocławku. To karygodne zachowanie wobec małego, niewinnego dziecka. Momentem kulminacyjnym był 18 stycznia br., Gdy Maciej L. Silnie pobił 4-latka kablem, co w mieszkaniu odkryli włocławscy policjanci. Mimo ciosów kablem zdrowiu ani życiu chłopca na szczęście nic nie zagraża.

 

Para częściowo przyznała się do bicia 4-letniego Mikołaja. Matka potwierdziła, że wymierzała dziecku klapsy, a konkubent oprócz klapsów przyznał, że zadał dziecku kilka uderzeń kablem w okolicy pośladków, tłumacząc to zwykłym zdenerwowaniem. Nie przyznali się jednak co do tego, nie dostarczali chłopcu odpowiedniej ilości pożywienia, doprowadzając tym samym do złego stanu.

Wszystko wyszło na jaw przypadkowo w styczniu, gdy matka Żanety B. Zgłosiła zaginięcie 27-latki wraz z dzieckiem, podczas gdy ta przebywała z synem we Włocławku, u swojego partnera Macieja L. To tam policja zauważyła, że chłopiec jest ofiarą przemocy. Zarówno Żaneta B. jak i Maciej L. Zostali już aresztowani. Odpowiedzą przed sądem za znęcanie się nad chłopcem, który po wyjściu ze szpitala, przebywa w placówce opiekuńczej.

 

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.