Zaatakowała ciężarną koleżankę. Wbiła nóż w jej brzuch

0
855

Do ataku doszło w Bogatyni (woj. dolnośląskie) przed jednym z salonów fryzjerskich. Natalia (19) będąca w 3 trymestrze ciąży, wdała się w szarpaninę z o rok młodszą przyjaciółką, podczas której została ugodzona nożem w rękę i brzuch. Według zeznań świadków tego zajścia dźgnięta dziewczyna wcześniej miała uderzyć w twarz posiadaczkę noża.

Dziecko przeżyło, ale gdyby ostrze wbiło się 2 cm głębiej, mogłoby dojść do tragedii-dowiedziała się przyszła matka, po przewiezieniu do szpitala. Napastniczkę zatrzymano i postawiono jej zarzuty m.in. ciężkiego uszczerbku na zdrowiu drugiej kobiety. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niej środków zapobiegawczych. Jest to dozór policji oraz zakaz kontaktowania się w jakikolwiek sposób z pokrzywdzoną, oraz zakaz zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 50 metrów-informuje prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Jednakże Prokuratura nie zwróciła uwagi na pewien szczegół-mieszkania obu kobiet dzieli zaledwie 35 m. Jak udało nam się ustalić, policja nie przesłuchała też kobiet pracujących w salonie fryzjerskim, w którym Aleksandra schowała się bezpośrednio po ataku.

Sprawczynię ataku skierowano na badania, które mają stwierdzić, czy w chwili popełnienia czynu była poczytalna. Poszkodowana upubliczniała na portalu społecznościowym opis całego zdarzenia, oskarżając jednocześnie policję i prokuraturę o bierność.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.