Uroczyste pożegnanie Tomasza Chady otwarte dla fanów. W mszę zaangażują się artyści

0
742

Uroczyste pożegnanie Tomasza Chady będzie otwarte dla wszystkich fanów i przyjaciół rapera. W stworzeniu tej ceremonii pomogą między innymi ksiądz raper Jakub Bartczak oraz znany ze współpracy z Chadą producent RX.

– Po oficjalnym pogrzebie, w którym udział wzięli jedynie najbliżsi, poczuliśmy potrzebę zorganizowania otwartej mszy świętej mającej na celu oddanie czci i upamiętnienia Tomka przez osoby dalsze, słuchaczy, fanów czy znajomych – czytamy w opisie wydarzenia założonego przez wytwórnię Step Records. Msza pożegnalna Chady będzie miała trochę rapowego sznytu – homilię wygłosi na niej znany w hip-hopowym środowisku ksiądz Jakub Bartczak, a o oprawę muzyczną zadbają RX Produkcja, zespół oazowy Ingis Ardens oraz chór gospel Opole Youth Choir.

Ceremonia odbędzie się w Opolu w dniu 18 maja 2018 roku o godz. 19:30 w kościele Świętego Jacka przy ulicy Tysiąclecia 11. Wszelkie informacje na jej temat można znaleźć na oficjalnej facebookowej stronie wydarzenia.


Ostatnią płytą Chady był wydany w 2017 roku „Recydywista” na bitach RX-a. Płyta była przestrogą dla wszystkich, którym imponowało życie na krawędzi. Na początku marca 2018 roku, kilka miesięcy po premierze albumu, Step Records poinformowało, że raper z powodów zdrowotnych odwołuje swoją trasę koncertową z nowym albumem. Kilka dni potem dowiedzieliśmy się, że Tomasz Chada nie żyje.

Źródło: facebook, Twitter, noizz.pl