Mieszka w Polsce od 10 lat. Teraz została pobita. „Nikt cię tu nie chce” [WIDEO]

0
1542

Kobieta mieszkająca w Polsce od 10 lat padła ofiarą ataku na tle rasistowskim. Nagrała zachowanie sąsiada, który prześladował ją od dłuższego czasu.

Mieszkanka Zgorzelca, która mimo rosyjskiego pochodzenia od 10 lat mieszka w Polsce, padła ofiarą rasistowskiego ataku. Sprawcą był sam sąsiad ofiary, który już od jakiegoś czasu zachowywał się źle w stosunku do kobiety. Poszkodowana przyznaje, że była prześladowana przez sąsiada przez dłuższy okres.

Mężczyzna zaczął wulgarnie odzywać się do Rosjanki, która widząc agresywne zachowanie, zirytowana zaczęła nagrywać całe zdarzenie. To jeszcze bardziej rozzłościło mężczyznę. Na nagraniu wyraźnie widać, jak sąsiad rzuca w kobietę butelką, nie szczędząc wulgarnych wyzwisk i obelg. Następnie zaczyna grozić kobiecie i mówi, że jej „przyp**** w ryja”. Chwile później mężczyzna zbliża się do telefonu, z którego Rosjanka nagrywała atak, i wytrąca go z jej rąk. Nagranie się urywa.

Według dalszych zeznań poszkodowanej sąsiad uderzył ją ręką w twarz, a następnie pobił drewnianym kijem od szczotki, cały czas wyklinając na kobietę. Po tym agresywnym ataku napastnik za wszelką cenę usiłował zabrać telefon Rosjanki, aby skasować dowody. Na szczęście nagranie udało się odzyskać i zostało przekazane policji, a cały film został opublikowany na fanpage’u Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Policjanci chcieli zatrzymać podejrzanego sąsiada, jednak bezskutecznie – mężczyzny nie było w mieszkaniu. Dalsze ustalenia odkryły, że mężczyzna miał w przeszłości problemy z prawem, oraz obracał się w środowisku narkotykowym. Całą sprawą zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Przedstawiciele ośrodka zwrócili się do prokuratury we Wrocławiu o objęcie postępowania nadzorem specjalnym oraz obserwują dalszy rozwój sytuacji.