Matka spała ze zwłokami 13-miesięcznej dziewczynki. Są wyniki sekcji zwłok

0
906

W poniedziałek w jednym z mieszkań w Krośnie policja znalazła ciało 13-miesięcznie dziewczynki.
Przeprowadzona została sekcja zwłok, jednak nie udało się ustalić przyczyny śmierci dziecka.
Iwona Czerwonka z prokuratury Rejonowej w Krośnie poinformowała, że konieczne będąc dalsze badania.

Ciało dziecka zostało znalezione w jednym z domów w Krośnie (woj Podkarpackie).
Dziewczynka leżała w łóżeczku, a obok niej znajdowała się jej mama, 24-letnia Natalia. Kobieta była przytomna, aczkolwiek nie można było nawiązać z nią kontaktu. Lekarze, którzy znajdywali się na miejscu, podjęli decyzje o przewiezieniu kobiety do szpitala psychiatrycznego.

Prokurator Czerwonka-Rodoś zapewniła, iż przeprowadzona sekcja zwłok dziewczynki, która odbyła się w środę, nie pozwoliła na ustalenie przyczyny zgonu. Dlatego tez zespół biegłych z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego przeprowadzi szczegółowe badania między innymi:

Badanie histopatologiczne oraz toksykologiczne, które być może pomogą w ustaleniu przyczyny śmieci. Jednak na ten moment nie podano do informacji, kiedy te badania miałyby zostać przeprowadzone.

Postępowanie wszczęte przez prokuraturę prowadzone jest obecnie w kierunku umyślnego spowodowania śmieci, ale prokuratura nie wyklucza zmiany klasyfikacji prawnej czynu, jednak to nastąpić może dopiero ustaleniu przyczyny zgonu.

24-letnia matka dziewczynki Natalia,
w dalszym ciągu pozostaje pod opieką lekarzy w szpitalu psychiatrycznym i na ten czas nie zgadzają się oni na wykonywanie czynności procesowych z udziałem kobiety.

Policja udała się do wynajmowanego mieszkania po tym, gdy wytypowała je jako jedno z możliwego miejsca pobytu kobiety z dzieckiem.
Wcześniej prowadzono czynności w tej sprawie z powodu zgłoszenia przez ojca tzw. porwania rodzicielskiego. Małżeństwo już od jakiegoś czasu nie mieszkało ze sobą, ale ojciec wytrzymywał z kontakt z dziewczynka. Gdy 11 maja ten kontakt się urwał, ojciec zgłosił to na policję i rozpoczęły się poszukiwania dziecka.