Ukrywał się przed policją. Zatrzymali go „Łowcy Głów”

0
567

We Wrocławiu zatrzymano 45-letniego mężczyznę, od 3 lat poszukiwanego listem gończym. Sprawa dotyczyła m.in. przestępstw związanych z kradzieżami samochodów, ich legalizacją oraz gwałtami na nieletnich kobietach w Niemczech i Czechach.

Dolnośląscy policjanci, współpracujący z kolegami z Niemiec i Czech, dzięki bieżącej wymianie informacji, wpadli na trop mężczyzny, działającego w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyzna przez trzy lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci zorganizowali na niego zasadzkę. Było podejrzenie, że mężczyzna może posiadać broń. Jak się okazało, podejrzany był totalnie zaskoczony i w chwili zatrzymania nie stawiał oporu.

Próbował on nieudolnie przekonać policjantów, że nie jest tym, kogo szukają, pokazując podrobiony dowód osobisty. W związku z tą sprawą policjanci znaleźli 2 skradzione na terenie Niemiec samochody-BMW (wartość ok. 160 tys. zł) oraz Jeep Cherokee (wartość ok. 200 tys. zł). W jednym z aut było ponad 30 niemieckich, holenderskich i belgijskich tablic rejestracyjnych, a także skaner fal radiowych.

W mieszkaniu mężczyzny znaleziono jeszcze inne narzędzia służące do kradzieży samochodów. Prawdopodobnie miał on też kilkadziesiąt podrobionych banknotów o nominale 50€.
Mężczyzna ten był znany policji, ponieważ już wcześniej został skazany prawomocnymi wyrokami sądu na łącznie ponad 9 lat więzienia, m.in. za paserstwo, kradzieże z włamaniem oraz gwałty.