Chciał porwać mu córkę, pan Damian wyznaczył nagrodę w wysokości 5000 zł za pomoc w ustaleniu sprawcy

0
1594

W czwartek doszło do próby porwania 11-letniej dziewczynki w Ostrowcu Świętokrzyskim. Całe szczęście sprawcy nie udało się uprowadzić nastolatki. Teraz jej ojciec wyznacza nagrodę za wskazanie podejrzanego mężczyzny.

Cała sytuacja miała miejsce 10.05.2018 około godziny 17:30 na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła z ulicą Bałtowską w Ostrowcu Świętokrzyskim. To tam 11-letnia dziewczynka spędzała wolny czas, jeżdżąc na rolkach po ścieżce. Gdy stanęła na przejściu dla pieszych, zaraz obok niej zatrzymał się czarny samochód (prawdopodobnie Subaru). Wyszedł z niego kierowca i zaproponował dziewczynce podwiezienie do domu. Gdy ta podziękowała i odmówiła, mężczyzna wrócił się do auta, wziął z niego pudełko wyglądające na opakowanie po telefonie i podszedł ponownie, jakby z zamiarem dania go dziewczynce. Jednak gdy był wystarczająco blisko, złapał 11-latkę za rękę i zaczął wciągać do samochodu. Dziewczynka natychmiastowo zaczęła krzyczeć i wołać o pomoc, co wywołało u mężczyzny zmieszanie.

Słysząc dziecięcy płacz i wołanie, dosłownie chwilę później na miejscu zjawił się inny mężczyzna. Uwolnił z rąk porywacza 11-latkę, odpychając go i wykręcając mu ręce do tyłu. Uwolniona i oszołomiona całym zdarzeniem nastolatka, natychmiast odjechała na rolkach. Ojciec dziewczynki nie lekceważy tej sytuacji. Pomimo że do tragedii nie doszło, nie chce myśleć co by się stało, gdyby tamten mężczyzna nie pomógł jego córce. Apeluje o pomoc w poszukiwaniach i oferuje 10000zł za wytypowanie i wskazanie podejrzanego o próbę porwania mężczyzny.

Ojciec 11-latki Damian Fudlewski umieścił wpis, gdzie podaje więcej informacji na temat porywacza:

,,Emocje już troszkę opadły i na spokojnie mogłem porozmawiać z córką. Podaję dodatkowe informacje które myślę że pomogą.

Poszukiwany mężczyzna ma górnego zęba drugiego lub trzeciego w kolorze metalu, srebra.
Auto jakim się poruszał na przedniej szybie miało naklejkę serduszko ,,Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ,,  Po przeanalizowaniu setek zdjęć prawdopodobnie auto jakim poruszał się ten drań to Subaru koloru czarnego. Znaczek logo auta w rzadko spotykanym kolorze czerwonym.
Córka powiedziała mi również że felga przednia od tylnej różniła się wyglądem. Podkreślam że są to informacje 11 letniej dziewczynki i proszę nie odbierać ich jako 100 % liczę na to że te informacje pomogą. Proszę by osoby które widziały zdarzenie nie bały się mówić i skontaktowały się ze mną przez portal lub na priv. Ewentualnie bezpośrednio na policje.

Podaję dokładny adres miejsca gdzie próbowano porwać córkę. Skrzyżowanie ulicy Jana Pawła z ulicą Bałtowską. 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski. Bardzo dziękuje że tak wiele osób zainteresowało się tym co się stało. Dziękuje służbą policji jak również mediom. Niestety nadal nie mamy żadnej celnej informacji. Sytuacja miała miejsce ok. 17.30.Na ulicy/skrzyżowaniu było wiele aut i wierze że ktoś coś widział. Proszę o kontakt osobę która pomogła córce. Młody człowieku dla mnie już jesteś bohaterem ale jeśli mogę Cię o coś jeszcze poprosić to proszę odezwij się do mnie .

Nie pozwólmy (brak mi słowa jak mogę nazwać takiego człowieka ) takim chodzić po ulicach. Liczę na to że dobrze się to skończy .Najważniejsze że córka nie została porwana i jest z nami. Zwiększam kwotę za wskazanie tego człowieka lub miejsca gdzie przebywa do 10.000 zł i jeszcze raz proszę POMÓŻCIE !!! nie bądźmy obojętni na krzywdę dzieci. Proszę o pomoc w znalezieniu sprawcy który chciał skrzywdzić moją córkę.

Dnia 10.05.18 o godz.17.30-17.45 na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła / Bałtowskiej moja córka stojąc w rolkach przed przejściem dla pieszych zauważyła samochód który zatrzymał się przy przystanku na ul, Bałtowskiej Z samochodu wyszedł mężczyzna, podszedł do córki i zapytał czy może ją zawieść do domu. Odpowiedziała mu nie dziękuje. Mężczyzna wrócił do samochodu otworzył drzwi wyjął z auta pudełko (prawdopodobnie po telefonie ) wrócił do mojej córki. Stojąc przy niej zachowywał się tak jak by chciał jej je dać. Po chwili złapał ją za rękę .Córka zaczęła krzyczeć i płakać. Facet dziwnie się zachowywał rozglądał się na boki czy nikt tego nie widzi, córka ze strachu zamknęła oczy . W tym czasie pojawił się inny mężczyzna który zareagował na płacz córki. Uwolnił ją z rąk tego faceta odpychając go wykręcił mu ręce do tyłu. Gdy córka zobaczyła że jest wolna uciekła, odjechała na rolkach z tego miejsca.

Mężczyzna który zaatakował moją córkę miał kolczyk w uchu (kolczyk rozpychający, przypominający dziurę w uchu. Miał również kolczyk w brwiach, duży irokez na głowie. Miał około 40 lat, szczupły, wysoki brunet. Auto koloru czarnego/ciemnego nr rej prawdopodobnie TOS ……1 . Za szybą miał flagę biało czerwoną.

Są to szczegóły które opowiedziała mi moja córka która ma 11 lat więc możliwe że nie jest to do końca 100% opis.

Bardzo proszę o pomoc o zgłoszenie się osób które widziały tą sytuacje. Bardzo jestem wdzięczny mężczyźnie który zareagował na krzyk mojej córki i jej pomógł .Bardzo mu za to dziękuje. Możliwe że zapobiegł wielkiej krzywdzie lub śmierci mojej córki. Jeśli to czyta to bardzo go proszę o kontakt ze mną. Sprawa jest zgłoszona na Policje. Bez Państwa pomocy ciężko nam będzie dorwać tego drania. A taki człowiek jutro może skrzywdzić kolejne dziecko. Nie dopuśćmy by komuś jeszcze stała się krzywda. Bardzo proszę o kontakt bo wiem że dużo osób widziało to zdarzenie. Za pomoc w wytypowaniu i znalezieniu tego mężczyzny czeka nagroda w wys. 5000zł.

Proszę nie bądźmy obojętni na krzywdę dzieci.”