Odnaleziono matkę chłopca z Katowic. To mieszkanka innego województwa

0
827

Policjanci z Katowic zatrzymali matkę 3-letniego chłopca, odnalezionego w sobotę bez opieki na klatce schodowej bloku w dzielnicy Zawodzie. Jak się okazuje, 27-latnia kobieta jest mieszkanką innego województwa. Chłopca znalazła kobieta mieszkająca blok obok.

To było dziwne zachowanie. Mężczyzna stał przy schodach i kogoś pospieszał. Następnie z klatki wybiegła dziewczyna, około 25-letnia i uciekali. Wchodząc do klatki zauważyłam biegającego chłopczyka – mówi mieszkanka jednego z bloków przy ulicy Łącznej z reporterami RMF FM

Chłopiec biegał w tę i z powrotem tuż przy drzwiach. Córka próbowała się z nim bawić, nie było z nim w ogóle kontaktu. Pytaliśmy się go jak ma na imię, gdzie jest mamusia, gdzie jest tatuś. Nie odpowiadał, nie było z nim w ogóle kontaktu. Bił głową o posadzkę na dywaniku, bił rączkami o głowę. Miał skrajne zachowania, raz się śmiał, raz zaczynał bardzo płakać, nie wydawał z siebie innych dźwięków jak krzyk – mówi kobieta.

Paweł Warchoł z katowickiej policji powiedział dziennikarzom w poniedziałek, że na trop matki dziecka policjanci trafili dzięki informacji przekazanej na policyjną infolinię. Kobieta została zatrzymana w parku, blisko komisariatu.

– Trudno mi mówić, czy była zaskoczona, ale na pewno ta sytuacja była dla niej niecodzienna i raczej się jej nie spodziewała – powiedział. – To 27-letnia mieszkanka województwa świętokrzyskiego.

Aktualnie jest przesłuchiwana – podkreślił. Policjant dodał, że 27-latka nie była zameldowana na terenie Katowic. Nie była notowana.