Pożar w escape roomie. Urodzinowa impreza zamieniła się w piekło – zginęło 5 osób

0
1623Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 17:30 przy ul. Piłsudskiego w Koszalinie. W pożarze zginęło 5 kobiet, jedna osoba jest ciężko ranna.

Z nieustalonych jeszcze przyczyn płomienie objęły jeden z pokoi, gdzie akurat przebywała grupa pięciu młodych kobiet. Wiadomo, że wizyta w pokoju zagadek była głównym punktem imprezy urodzinowej.

Escape room to specjalny rodzaj rozrywki. Uczestnicy są zamykani w pomieszczeniu, które następnie muszą opuścić, wykonując po drodze zadania i rozwiązując zagadki. Tylko prawidłowe rozwiązania pozwalają na otworzenie drzwi i wydostanie się z pokoju. Nie wiadomo dlaczego obsługa escape roomu nie zareagowała i natychmiast nie otworzyła drzwi od zewnątrz, kiedy pojawiło się zagrożenie. Takie miejsca zazwyczaj mają podgląd na to, co dzieje się w pokojach zagadek.

Jak dotąd udało się zidentyfikować ciała dwóch ofiar. To 15-letnie dziewczyny. Z miejsca, gdzie wybuchł pożar udało się wydostać tylko jednemu mężczyźnie, to najprawdopodobniej pracownik pokoju zagadek.

Według policji przyczyną pożaru – źródłem ognia była butla gazowa. To jednak będzie jeszcze wyjaśniane.

Na miejscu pojawiły się rodziny ofiar. Jak poinformowała Monika Kosiec z koszalińskiej policji, do rodzin zostanie skierowany psycholog. Sztab kryzysowy, który ma zdecydować o dalszych formach pomocy dla bliskich nastolatek zwołał prezydent Koszalina.

Kondolencje na Twitterze złożył szef MSWiA Joachim Brudziński. Poinformował także o wszczęciu kontroli escape roomów w całym kraju. – W związku z tragedią w Koszalinie pragnę przekazać wyrazy współczucia i żalu dla rodzin ofiar pożaru. Poleciłem Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej wszczęcie kontroli przeciwpożarowych we wszystkich obiektach tego typu w kraju – napisał minister.