Matka Magdaleny Żuk przerywa milczenie, a internauci wspierając rodzinę walczą z prokuraturą o prawdę dla Polki

0
3234Sprawa tragicznie zmarłej Magdaleny Żuk trwa od ponad półtora roku. Prokuratura po raz kolejny przekłada datę zakończenia śledztwa. Swoją decyzję tłumaczą tym, iż oczekują na przekład z języka arabskiego dokumentów uzyskanych w drodze międzynarodowej pomocy prawnej od władz Egiptu. Dopiero po zapoznaniu się z tłumaczeniem ww. dokumentów będzie można ocenić, czy stanowią one realizację wszystkich wniosków o pomoc prawną, a jeżeli tak, zostaną one przekazane biegłym z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Internauci nie pozostali obojętni na oświadczenia prokuratury, wystosowali list otwarty, w którym opisali swoje odczucia i wnioski do jakich sami doszli. Prokuratura odpowiedziała:

Jednak to nie koniec walki o prawdę w sprawie tragicznie zmarłej Magdaleny Żuk. Wczoraj na swoim fanpage’u Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro opublikował konferencję na temat Bezpieczeństwa dla Polaków. Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy na temat sprawy naszej rodaczki. Internauci zgodnie publikowali wpisy jeden po drugim, prosząc o odniesienie się do tej sprawy.

10 maja 2017 roku Zbigniew Ziobro przeprowadził konferencje prasową i oznajmił, że powoła specjalną komisję do sprawy Magdaleny Żuk. Mimo tego, prokuratura w dalszym ciągu nie wie, co stało sie 30 kwietnia 2017 roku w Egipcie. Nikt także nie wie, dlaczego mimo interwencji rodziny w sprawie pomocy dla Magdaleny, kobieta zmarła w tragicznych okolicznościach. Gdy cała Polska oglądała słynną video-rozmowę Magdaleny z jej chłopakiem, nikt nie przypuszczał, że dziewczyna nie wróci żywa do kraju.

„Ja już stąd nie wrócę…” – takie słowa wypowiada Magda w rozmowie z narzeczonym. „Oni tutaj mają różne sztuczki, zabierz mnie stąd proszę”. Na końcu filmiku słyszymy „Nie wyciągaj tego od niej, bo ja to nagrywam” – te słowa budzą wiele wątpliwości wśród naszych rodaków, jednak prokuratura nie widzi w nich nic dziwnego. Ten filmik połączył Polaków, powstała grupa społecznościowa o nazwie „Sprawa śmierci Magdaleny Żuk (bez cenzury -zdjęcia, filmy)”, na której od ponad półtora roku codziennie pojawiają się nowe wpisy na temat sprawy Magdaleny Żuk. Internauci przestali już ufać wymiarowi sprawiedliwości.Głos w sprawie przedłużającego się śledztwa zabrała matka zmarłej Polki. – Dość już mam wiecznego czekania nie wiadomo na co. Chcę wiedzieć, co stało się Magdzie – powiedziała Elżbieta Żuk, w rozmowie z „Super Expressem”. Dała śledczym ultimatum: albo do czerwca wyjaśnią przyczyny śmierci jej córki, albo ujawni tajemnice śledztwa. Elżbieta Żuk nie powiedziała jednak, co dokładnie ma na myśli. – Wiele razy słyszałam, że jeśli pisnę choć słówko, to trafię do więzienia na trzy lata. Ale teraz uznałam, że ważniejsza dla mnie jest prawda – powiedziała matka Magdaleny.

W Egipcie giną kolejni młodzi ludzie, a w Polsce prokuratura nie potrafi wyjaśnić kolejnych śmierci i zaginięć. Sprawa Iwony Wieczorek, Iwony Cygan, Karoliny Kaczorowskiej, Ewy Tylman, Marcina Mizery, Katarzyna Kobiela, Urszula Olszowska, Monika Traczyńska to tylko mały procent niewyjaśnionych śmierci.