Katował swojego synka, partnerkę przypalał papierosami. Nowe fakty

0
2426
Trzymiesięczny chłopczyk skatowany przez własnego ojca. Miał złamane wszystkie kości kończyn, żuchwę, stłuczoną nerkę i uszkodzoną kość czaszki.

3-miesięczny chłopczyk trafił w złym stanie do szpitala. Lekarze byli wstrząśnięci, praktycznie każda kość niemowlęcia była złamana. Oprócz tego dziecko miało uszkodzone narządy wewnętrzne a przez złamaną żuchwę, pojawił się problem z nakarmieniem małego pacjenta.
Gdy lekarz przyjmujący chłopca wezwał policję, szybko wyszło na jaw, że był on ofiarą strasznej przemocy domowej, ze strony własnego ojca.

Zaledwie kilka miesięcy wcześniej mężczyzna z dumą wstawiał zdjęcia swojego synka na portalu społecznościowym Facebook. Obecnie 29-latek usłyszał już zarzuty znęcania się nad małoletnim i został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy, jednak nie przyznał się do winy.

Dalsze śledztwo wykazało, że nie tylko dziecko było ofiarą przemocy domowej. 29-letni Dawid znęcał się fizycznie oraz psychicznie także nad swoją konkubiną, matką 3-miesięcznego chłopca. Miało dochodzić do szarpania, podpalania papierosami oraz licznych wyzwisk. Matka niemowlęcia, Bogumiła W. była w związku z Dawidem już cztery lata, mieszkali w Elblągu. Miała także 9-letniego syna z poprzedniego związku. Dawid również miał kilkuletnie dziecko z byłą partnerką.

Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.