Rodzicielskie porwanie w Białogardzie. Noworodek musi trafić do inkubatora, inaczej może umrzeć

0
1397

Do porwania przez rodziców noworodka doszło w Białogardzie w województwie zachodniopomorskim. Białogardzka policja potwierdziła informację o porwaniu dziecka ze szpitala.

Mogę potwierdzić, że taka sytuacja miała miejsce, jednak ze względu na dobro sprawy dalszych informacji nie udzielamy — powiedział nam mł. asp. Adam Szyperski z białogardzkiej policji w rozmowie z RMF FM.

Obecnie wykonujemy czynności pod nadzorem prokuratury, które zmierzają, aby to zdarzenie zakończyło się w pozytywny sposób — powiedziała z kolei mł. asp. Karolina Rykaczewska ze szczecińskiej policji. Prokurator Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie nie udziela żadnych informacji.

Rodzice urodzonego przedwczoraj wcześniaka zabrali dziecko z oddziału szpitalnego około godziny 16. Wsiedli do samochodu i odjechali, zanim personelowi udało się wezwać policję.
Według nieoficjalnych informacji, reporterki RMF FM Anety Łuczkowskiej, sąd ograniczył rodzicom prawa rodzicielskie, bo nie chcieli się oni zgodzić na leczenie swojego dziecka.
Policja intensywnie poszukuje noworodka i jego opiekunów.

Jak podkreślają służby szukające noworodka, jeśli dziecko nie trafi jak najszybciej do szpitala i nie zostanie umieszczone w inkubatorze, jego życie będzie zagrożone.

 

Piotr Gajdamowski / ŚLEDCZY24.pl

Źródło: RMF FM