Producent mrożonek wydał oświadczenie dotyczące użycia ich logo przez YouTubera w memi obrażającym himalaistę Tomasza Mackiewicza

0
22725

Znany warszawski YouTuber Piotr K. zamieścił na swoim profilu mem z Tomaszem Mackiewiczem — himalaistą, który wspólnie z Elisabeth Revol zdobył Nanga Parbat. Wpis YouTubera wywołał lawinę krytyki, pojawiły się groźby ze strony internautów, a sama firma zabrała głos w sprawie.

Mem umieszczony przez Piotra K. Przedstawiał Tomasza Mackiewicza z logo znanej firmy mrożonek na czole i podpisem „Mrożonka Himalajska”. Oraz „żeby nie było, niedobrze że zdech ale na własne życzenie więc można”. Internauci nie kryli oburzenia i jak udało się nam dowiedzieć, sprawę zaczęli od razu zgłaszać firmie, której logo pojawiło się na zdjęciu.

Piotr K. Pomimo wielu upomnień od użytkowników na swoim profilu facebookowym nie zaprzestał publikacji mema, a wręcz przeciwnie — rozpoczął pyskówkę z internautami.

Szanowni Państwo, składamy wyrazy współczucia rodzinie Tomasza Mackiewicza. Wyrażamy swoje ubolewanie i absolutny sprzeciw wobec publikacji, z którą nie mamy nic wspólnego. Wczoraj rozpoczęliśmy działania mające na celu usunięcie mema, żądając zarówno od autora, jak i Facebooka usunięcia tego posta, który narusza zasady moralne i bezprawnie wykorzystuje logo marki. Dziękujemy wszystkim osobom za interwencję i zgłoszenie nam publikacji tego oburzającego mema. Sprawa ta poruszyła nas równie dogłębnie. – czytamy w poniedziałkowym oświadczeniu firmy

Wszystkie memy zostały usunięte z portalu po interwencji administracji Facebooka. Skandalista postanowił jednak nie odpuszczać i umieścił w serwisie YouTube „przeprosiny”.

Jak widać, K. nie zamierza przyznać się do błędu i odpuścić, a sama sprawa wydaje się, że znajdzie finał w sądzie — czego większość internautów oczekuje.

Tomasz Wysomierski / ŚLEDCZY24