Poszedł na ryby i złowił… policjantów!

0
368

Policjanci z Jawora patrolujący zbiornik wodny w Wądrożu Wielkim zainteresowali się dziwnym zachowaniem wędkarza. Jak się okazało, mężczyzna na widok mundurowych zaczął dziwnie się zachowywać bo postanowił dosypać do robaków narkotyki!

Mundurowi prowadząc działania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” systematycznie i szczegółowo kontrolują zbiorniki wodne na terenie powiatu, mając na celu zapobieganie utonięciom. Funkcjonariusze którzy tego dnia pojawili się na terenie zalanego wyrobiska po dawnych kamieniołomach w Wądrożu Wielkim zauważyli wędkującego, młodego mężczyznę.

Policjanci jak ryby poczuli się zwabieni, ale nie na przynętą, a zachowaniem wędkującego. Postanowili skontrolować mężczyznę i przyczyny jego zachowania, Wtedy 33 latek zaczął nerwowo spoglądać na pobliską skarpę i słoik z robakami, funkcjonariusze odkryli, że w słoiku oprócz robaków jest jeszcze amfetamina i marihuana.

Tego dnia mieszkaniec Legnicy już nic nie złowił oprócz dwóch funkcjonariuszy, również nie pochwali się swojej rodzinie i bliskim z połowu bo został zatrzymany.

Za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.