Policjant podejrzany o gwałt na 6-latce. Prokuratura Rejonowa w Tychach prowadzi śledztwo

0
480

29-letni policjant z Jaworzna został aresztowany na wniosek Sądu Rejonowego w Tychach. Podejrzany jest o dopuszczenie się gwałtu na 6-letniej dziewczynce. Prokuratura Rejonowa w Tychach prowadzi w tej sprawie śledztwo.


Monika Stalmach-Ćwikowska – prokurator rejonowa w Tychach, poinformowała, że podejrzany o molestowanie i zgwałcenie 6-letniej dziewczynki został zatrzymany na trzy miesiące, z możliwością przedłużenia aresztu.

Do molestowania oraz gwałtu miało dojść w mieszkaniu podejrzanego, w którym ofiara często odwiedzała córkę policjanta. Sytuacja miała miejsce dwa lata temu lecz zawiadomienie złożono niedawno. Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie ujawnia okoliczności w jakich dowiedziała się o sprawie. Wiadomo natomiast, że śledztwo prowadzone jest od czerwca 2018 r.

Najistotniejszym dowodem w sprawie są, zebrane w obecności psychologa, zeznania 6-letniej ofiary. Póki co ustalono, iż ofiara była koleżanką córki policjanta, stąd też była częstym gościem w jego mieszkaniu. Według ustaleń była tam kilkukrotnie molestowana. W końcu doszło do gwałtu.

Podejrzany o popełnienie przestępstw opisanych w art. 197 (gwałt) i art. 200 (seksualne wykorzystanie małoletniego) Kodeksu Karnego, od 8 lat pracuje w wydziale ruchu drogowego. Został zatrzymany 16 października 2018 r. Późne złożenie wniosku można tłumaczyć zastraszaniem ofiary przez podejrzanego.


Prokuratura Rejonowa w Jaworznie, zgodnie z praktykowaną procedurą mającą zapewnić obiektywizm postępowania, złożyła wniosek o wyłączenie jej z prowadzenia tej sprawy. 29-latek odmawia składania wyjaśnień i nie przyznaje się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Jak informuje prokurator Monika Stelmach-Ćwikowska, podejrzany mężczyzna zostanie poddany badaniom psychiatrycznym.

Źródło:Tychy.pl