Policjanci szybciej zatrzymali sprawców kradzieży, niż kradzież została zgłoszona!

0
381

28 lipca około godz. 23 30 krakowscy policjanci ruchu drogowego otrzymali informację od oficera dyżurnego, że al. Jana Pawła II porusza się samochód marki Hyundai, którego kierowca ma być nietrzeźwy. Samochód według zgłoszenia ma uszkadzać inne zaparkowane pojazdy. Policjanci natychmiast pojechali sprawdzić te informacje. Na wysokości Nowohuckiego Centrum Kultury zauważyli poszukiwanego Hyundaia i doprowadzili do jego zatrzymania. W pojedzie były dwie osoby. Za kierownicą siedział 21-letni mieszkaniec Nowej Huty. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że urządzenie wskazało 1,6 promila alkoholu.

W czasie gdy policjanci ruchu drogowego wykonywali czynności, do VIII Komisariatu Policji  w Krakowie zgłosiła się mieszkanka Nowej Huty, która poinformowała o kradzieży jej auta. Utraconym pojazdem był ów Hyundai. W związku z tym zatrzymano zarówno 21-letniego kierowcę jak i 29-letniego pasażera. Sprawa trafiła do Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.  Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. (art.279 kk) Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzień później, w wyniku działań operacyjnych funkcjonariusze w/w wydziału zatrzymali kolejnego mężczyznę, który miał swój udział w kradzieży z włamaniem do pojazdu. 34-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu … w szafie, w której ukrył się przed policjantami.  Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu również  zarzutu kradzieży z włamaniem.

źródło; malopolska.policja.gov.pl