Polak podejrzany o gwałt na bezdomnej. Ofiara to 57-letnia Niemka

0
3379

– Była kompletnie naga, związana i prosiła o pomoc — tak zeznał o ofierze gwałtu włoski taksówkarz, który natrafił na 57-letnią kobietę w okolicach parku Villa Borghese w Rzymie. Jak podaje dziennik „Corriere Della Sera” podejrzanym jest mężczyzna z polski.

Do ataku na kobietę doszło około godziny 1 w nocy. Kiedy 57-latka próbowała uciec, oprawca dogonił ją i ponownie gwałcił. Po wszystkim zboczeniec zostawił kobietę zupełnie nagą w parku i zakneblował kawałkiem ubrania twarz, by kobieta nie mogła wezwać pomocy.

– Chwycił mnie za włosy, pobił i zgwałcił. W pewnym momencie udało mi się uciec, ale mnie dogonił, związał mi ręce i dalej mnie gwałcił — mówi poszkodowana.

Włoski dziennik „Corriere Della Sera” pisze, że sprawcą przestępstwa był turysta z Europy Wschodniej. Według gazety mężczyzna ma 20-25 lat i pochodzi z Polski. Policja szuka sprawcy.

Do ataku miał miejsce w centrum Rzymu. Ofiarą padła bezdomna Niemka, która od pół roku przebywa w stolicy Włoch. Kobietę uratował przejeżdżający obok parku taksówkarz. Ofiara trafiła do szpitala Santo Spirito. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Lekarze potwierdzili, że ciało Niemki nosi ślady czynności seksualnych. – podaje Wirtualna Polska.

 

Piotr Gajdamowski / ŚLEDCZY24.pl