Ojciec wraz z kolegami gwałcil swojego 7-letniego syna. Rusza proces trójki mieszkańców wielkopolski

0
1267

50-letni Wojciech K. spod Dopiewa w Wielkopolsce, a także dwaj jego koledzy: 38-letni Marcin W. i 35-letni Karol K. w marcu ub. roku usłyszeli zarzuty w sprawie wielokrotnego gwałtu na 7-letnim wówczas synu Wojciecha K. Dziś ruszył proces w tej sprawie, który ze względu na dobro dziecka odbywa się w trybie niejawnym.

Do zdarzenia doszło ok. 4 lata temu, gdy chłopiec miał 7-8 lat (obecnie ma 11). Magdalena Mazur-Prus, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu mówi, że ojcu dziecka i jego znajomym”zarzucono popełnienie przestępstw wielokrotnego zgwałcenia, wymuszenia czynności seksualnej, przy czym oskarżeni działali wspólnie i w porozumieniu, ze szczególnym okrucieństwem, w celu swojego zaspokojenia prezentowali małoletniemu treści pornograficzne”. Ponadto ojcu chłopca, prokuratura zarzuciła ”prezentowanie dwóm innym małoletnim osobom (oprócz syna) wykonywania czynności seksualnej i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji”.

Jak podał „Głos Wielkopolski” w 2013 r. Pracownicy socjalni zaobserwowali pierwsze niepokojące sygnały świadczące o tym, że coś niedobrego dzieje się z chłopcem i to właśnie oni poinformowali sąd o swoich podejrzeniach. Mężczyzna wyprowadził się wówczas z domu, ale nadal utrzymywał kontakt z synem i zabierał go do siebie na weekendy. Sprawa była umarzana m.in. z powodu braku wystarczających dowodów. Prawdopodobnie chłopiec krył ojca, z obawy przed tym, żeby ten nie trafił do więzienia. Mówił wówczas, że mają tajemnicę, której nie może wyjawić. Po przesłuchaniu w obecności psychologa nastąpił przełom w sprawie, chłopiec powiedział prawdę i wskazał sprawców. Nieoficjalnie wiadomo, że to właśnie zeznania chłopca przyczyniły się do aresztowania i postawienia im prokuratorskich zarzutów. Oskarżeni, którzy od kilku miesięcy przebywają w areszcie, nie przyznają się do zarzucanych im czynów. Grozi im co najmniej 5 lat pozbawienia wolności.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.