5-letnia bita i głodzona dziewczynka umarła, błagając rodziców o miłość

0
2022

5-letnia japonka, mieszkanka Tokio Yua Funato w marcu br. zmarła na sepsę, która nastąpiła w wyniku powikłań po nieleczonym zapaleniu płuc. 35-letnia matka dziewczynki Yuri i 33- letni ojczym Yudai Funato zostali postawieni w stan oskarżenia, za znęcanie się nad dziewczynką, która jak się okazuje, była głodzona i przebywała w nieogrzewanym pomieszczeniu, przez co nabawiła się choroby.

Matka 5-letniej Yua Funato zadzwoniła na pogotowie, gdy córka już nie żyła. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że Yua została przed śmiercią uderzona w głowę, w wyniku czego nastąpiło krwawienie do mózgu. Z tego powodu śledczy zainteresowali się bliżej sprawą i ustalili, że dziewczynka przez dłuższy czas była maltretowana. Dotarli do jej pamiętnika, w którym napisała, że prosi mamę i ojczyma o wybaczenie. Przyrzekała, że będzie już grzeczna i posłuszna. Dziewczynka była skrajnie niedożywiona, otrzymywała tylko jeden posiłek dziennie (zupę). Opiekunowie uważali bowiem że jest za gruba, a chcieli, aby w przyszłości została modelką. W chwili śmierci 5-latka ważyła jedynie 12 kg-tyle, co 2-letnie dziecko. Stosowali również różnego rodzaju kary np. to, że zostawiali ją samą w mieszkaniu i wyłączali ogrzewanie, przez co nabawiła się poważnych odmrożeń i zapalenia płuc.
Yua nie była jedynym dzieckiem Yuri i Yudai Funato. Oprócz niej mają rocznego synka, którego biologicznym ojcem jest Yudai. Chłopczyk od samego początku wyraźnie był faworyzowany, w przeciwieństwie do dziewczynki. Jej ojczym był w przeszłości oskarżony za znęcanie się nad nią, ale po opuszczeniu aresztu rodzina zmieniła adres i skutecznie uniemożliwiała pracownikom socjalnym możliwość zobaczenia córki. Dziś tłumaczą, że nie podejrzewali, że dziecku mogło grozić niebezpieczeństwo.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.